BIST 2.097
DOLAR 13,51
EURO 15,43
ALTIN 791,34
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Abdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye seçim uyarısı!

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugün FETÖ'yle ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı. FETÖ'yle mücadele noktasında yapılan hatalara dikkat çeken Dilipak yerel seçimler öncesi AK Parti'yi FETÖ'cü adaylar konusunda uyardı.

Abone ol

Abdurrahman Dilipak, Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile geçmişte ileri derecede ilişkisi olan isimlerin sistem içinde yerlerini koruduğunu iddia etti. “Kimse Yok Mu'ya 5 lira gönderen adam işten çıkartılıyor" diyen Dilipak, "Toplumda da, yargıda da kafalar karışık. Hâlâ operasyonlar devam ediyor. Ama hâlâ hiç başlatılmayan süreçler var" ifadesini kullandı.

"FETÖ davaları nasıl gidiyor?" başlığıyla bir yazı kaleme alan Dilipak, "FETÖ ile mücadele eden kimileri maliye, belediye, polis, yargı, finans kurumları üzerinden taciz ediliyor, hatta cezalandırılıyor" dedi.

Dilipak, AK Parti'yi Yerel seçimler öncesi;''başkanlık ve belediye meclisi üyelikleri için şaibeli isimler listeye girerse, halkın tepkisinin ne yönde olacağını kimse kestiremez. Eğer ince elenip sık dokunulmazsa 15 Temmuz’un rövanşı alınmış olur ve başladığımız yere geri döneriz'' sözleriyle uyardı. Dilipak'ın yazısı şöyle:

YARGIDA KAFALAR KARIŞIK: Toplumda da, yargıda da kafalar karışık. Hâlâ operasyonlar devam ediyor. Ama hâlâ hiç başlatılmayan süreçler var. Hatta FETÖ ile iltisaklı olup olmamak değil, kripto birçok isim siyaset, bürokrasi, iş ve STK’lar içinde yükselmeye devam ediyor. Bu işin uluslararası bağlantıları, medya ve sermaye içindeki uzantıları konusunda hiçbir şey yapılmıyor değil, ama bu konuda cevabını arayan bir sürü soru var.

FETÖ'YLE MÜCADELE EDENLER CEZALANDIRILIYOR: FETÖ ile geçmişte ileri derecede ilişkisi olan isimler sistem içinde yerlerini korurken, cep telefonundan “Kimse Yok Mu”ya 5 lira gönderen adam işten çıkartılıyor. FETÖ ile mücadele eden kimileri maliye, belediye, polis, yargı, finans kurumları üzerinden taciz ediliyor, hatta cezalandırılıyor.

KENDİLERİNDEN AYRILANLARI CEZALANDIRMAK İÇİN İHBAR EDİYORLAR: Garip bir ihbar mekanizması var. 15 Temmuz sonrası ne oldu! Tamam, operasyonlar başladı. Mesela o günlerde bunlar hakkında ihbarda bulunan bir ilin emniyet istihbarat amiri, görevinden alınıp sanık sandalyesine oturtuldu. Adam hâlâ işsiz. Bu defa FETÖ’cüler, FETÖ’cü olmayıp, bir şekilde bunlarla teması olup, 15 Temmuz sonrası bunlarla her türlü ilişkisini kesenler hakkında, onları cezalandırmak için FETÖ’cüler suç duyurusunda bulunmaya başladılar. Böylece kendilerini de aklamış oluyorlardı.

BUNLARA ZEKAT VERMEYEN İHALE ALAMIYORDU: Kardeşim herkesi gazete abonesi yapmışlardı. Bunların şirketlerine mal veriyorsanız, bunlardan mal alıyorsanız, gazetelerine de abone yapıyorlardı, derneklerine de üye yapıyorlardı. Derneklerine üye olmaz, zekâtlarınızı bunlara vermezseniz ihale alamaz hale gelmişlerdi. Mal satsan paranı alamıyordun. Bunları gördük, yaşadık. Çocuklarını da bunların okullarına gönderiyorlardı.

AK PARTİ TABANININ ÜÇTE İKİSİ BU DURUMDAYDI: AK Parti tabanının bile üçte ikisi bu durumdaydı. Bakanlar, milletvekilleri bunların etkinliklerine katılıp gözyaşları içinde sahnelenen gösterileri alkışlıyorlardı. Bu gösterilerin sponsorlarına bakın, üçte ikisi AK Partililerdir. Onlara dokunulmuyorsa, garibanlara neden bunlar yapılıyor.

KURGULANMIŞ İHBARLARLA İNSANLAR İŞTEN ATILIYOR: Bakın, bu kurgulanmış ihbarlar sonucu, bugün gerçek FETÖ’cülerden daha çok, bu örgüt iddiası ile suçlanan insanlar var, görevden atılan, yurt dışı çıkış yasağı konulan ve hakkında dava açılan. Bu yapılar hâlâ terör estirmeye devam ediyorlar. Birileri de tabiatı ile korkuyorlar.

FETÖ'CÜLER AK PARTİ'Cİ ERDOĞAN'CI GEÇİNİYOR: Şimdi bunlar bir de “AK Parti’ci”, “Tayyib Erdoğan’cı” geçinerek, yine belediyeler ve diğer resmi kurumlar üzerinden kendilerine karşı gördükleri kişilere karşı terör estiriyorlar.

YEREL SEÇİMDE BU SAHISLARA DİKKAT: Eğer yerel yönetim seçimlerinde, başkanlık ve belediye meclisi üyelikleri için şaibeli isimler listeye girerse, halkın tepkisinin ne yönde olacağını kimse kestiremez. Eğer ince elenip sık dokunulmazsa 15 Temmuz’un rövanşı alınmış olur ve başladığımız yere geri döneriz.

ÖNCEKİ HABERLER
Murat Özdemir kimdir aslen nereli evli mi karısı kim
Murat Özdemir kimdir aslen nereli evli mi karısı kim
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Terim'in Galatasaray'dan alacağı ücret belli oldu! İşte dikkat çeken iki madde
Terim'in Galatasaray'dan alacağı ücret belli oldu! İşte dikkat çeken iki madde
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den önemli açıklamalar
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den önemli açıklamalar
Fenerbahçe'nin ocak bombası Barcelona'dan!
Fenerbahçe'nin ocak bombası Barcelona'dan!
Ara Güler Ermeni miydi bu gerçeği yıllarca sakladı çünkü...
Ara Güler Ermeni miydi bu gerçeği yıllarca sakladı çünkü...
Hakim ve savcı sınavı ne zaman 1600 alım hangi ayda?
Hakim ve savcı sınavı ne zaman 1600 alım hangi ayda?
800 bin TL'lik atını buldu öpmeye doyamadı
800 bin TL'lik atını buldu öpmeye doyamadı
Meral Akşener'den olay cevap: Hapse girmeyi tercih ederim...
Meral Akşener'den olay cevap: Hapse girmeyi tercih ederim...
Ara Güler'in cenazesi kiliseye getirildi!
Ara Güler'in cenazesi kiliseye getirildi!