BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 481,84

Abdullah Ağar Afrin'deki 'YRK' tuzağını ifşa etti? Şii PKK'lılar...

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar'dan çok çarpıcı bir iddia... Ağar, Afrin'de PKK'nın İran kolu olan PJAK teröristlerinin de olduğunu açıkladı: Afrin’de YPG/PKK içindeki Şİİ/Nusayri unsurlar “Ya Zehra(!)”, “Lebbeyk ya Huseyn(!)” gibi nidalarla Mehmetçik’e kurşun sıkıyor..."

Eski bordo bereli ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Afrin harekatı ile ilgili çok çapıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Ağar, Afrin'de PKK'nın İran kolu olan PJAK teröristlerinin de olduğunu açıkladı. Afrin'de öldürülen bazı teröristlerin fotoğraflarını yayınlayan Abdullah Ağar, "Afrin’de YPG/PKK içinde Mehmetçik’e kurşun sıkarken imha edilen PJAK’ın (yani İRAN PKK’sının) silahlı kanadı YRK’lı teröristler" açıklamasında bulundu. İşte Abdullah Ağar'ın sosyal medya hesabından "Afrin'de kurulan büyük tuzak" başlığıyla yayınladığı o yazıdaki iddialar...

YPG/PKK’nın “Ya Zehra(!)”, “Lebbeyk ya Huseyn” nidaları üzerinden bu topraklara kurduğu TUZAK! Fotoğraflardakiler Afrin’de YPG/PKK içinde Mehmetçik’e kurşun sıkarken imha edilen PJAK’ın (yani İRAN PKK’sının) silahlı kanadı YRK’lı teröristler. Toplu görsel YPG/PKK’ya ait. T/Ö’ü yayınlamış. Kimlikleri gösteren foto ise ÖSO’ya ait. Sahada imha edilen teröristlerin üzerinden çıkmış.

Burada çok net bir ispat var. İran’ın ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve üniter yapısını hedef almış teröristler, bir araya gelmiş, bize kurşun sıkıyorlar. Hal böyle iken ve gerçek bütün çıplaklığıyla ortadayken; İran’ın, Suriye’nin, Irak’ın ve Türkiye’nin toprak bütünlüklerini ve üniter yapılarını hedef alan KCK/PKK/PJAK/PYD’nin YRK/HPG/YPG gibi silahlı terörist ayakları 4 ülkede eş zamanlı terör üretip, sürekli geçiş yapıp, alan değiştirirken, her bir tarafta kurşun sokarken, ‘cesetleri dahil’ iz ve ispat bırakırken, PKK ve yancılarının servis ettiği veriler üzerinden, mezhebi ve meşrebi tuzağa düşmek de nereden çıktı?

“Sözde” Afrin’de YPG/PKK içindeki Şİİ/Nusayri unsurlar “Ya Zehra(!)”, “Lebbeyk ya Huseyn(!)” gibi nidalarla Mehmetçik’e kurşun sıkıyor, ateş açıyormuş, Mehmetçik’lerimizi şehit ediyormuş. Hizbullah gibi Şii orijinli unsurlar PKK’ya savaşçı gönderiyormuş! Bu tür kurgulanmış, uyarlanmış ve işleme konmuş haber-görüntü ve eylemler, Türkiye, İran, Suriye ve Irak başta bu coğrafyada yaşayan halklara kurulmuş büyük bir tuzaktır.