HABER /  DÜNYA

ABD Dışişleri Bakan Pompeo'dan çılgın İran paylaşımı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo,Twitter'dan yaptığı paylaşımda İran yönetimini hedef aldı. İran destekli terörizmden bahseden Pompeo, "Avrupa'da terörist saldırılar planlıyor" iddiasında bulundu.

Abone ol

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Avrupa'nın İran destekli terörizmden muaf olmadığını söyledi. Pompeo, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, İranlı bir "diplomatın" bu ay Fransa'da bombalı saldırı planıyla bağlantılı olarak Viyana'da suçlandığını hatırlatarak, "Avrupa, İran destekli terörizmden muaf değil. Rejim bir taraftan Avrupa'yı İran anlaşmasında kalmaya ikna etmeye çalışırken, Avrupa'da terörist saldırılar planlıyor." ifadelerini  kullandı. 

ABD Dışişleri Bakanı ayrıca İran rejiminin, kendi halkı, dünya ve Avrupa üzerinde iz bıraktığı, İran'ın kötü niyetli rejimi hakkındaki gerçeklerle yüzleşme zamanı olduğu yorumunu yaptı. 

Pompeo dün California eyaletindeki Ronald Reagan Kütüphanesi ve Halkla İlişkiler Merkezi'nde "İranlıların sesine destek" başlıklı bir panelde ABD'de yaşayan İranlılara hitap etmiş, burada yaptığı konuşmada İran'ın üst düzey yetkililerinin karıştığı yolsuzluklara işaret ederek "Liderler arasındaki yolsuzluk ve zenginlik seviyesi, İran'ın bir hükümetten çok mafyaya benzer birşey tarafından yönetildiğini gösteriyor." demişti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD Dışişleri Bakanının açıklamalarının "ikiyüzlü ve ahmakça" olduğunu belirtmişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
Aile hekimi randevu alma MHRS yeni işlem
Arıları uzaklaştırmak istedi! Evini yaktı
Başkan Erdoğan Çipras'ı aradı! Hazırız
Sözleşmeli öğretmen maaşı 2018-132 saat ve üzeri çalışan kaç para
Kılıçdaroğlu sinyali verdi! 'CHP'de ciddi değişiklikler olacak'..
İtalya'da coronavirüs sebebiyle ölenlerin sayısı arttı! Avrupa diken üstünde
Yorumlar 2 yorum