BIST 1.112
DOLAR 7,58
EURO 8,98
ALTIN 475,06

Aamir Khan yarım kalan filmi için Türkiye'ye geliyor! Bakanlık duyurdu

Demirören Haber Ajansı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hint aktör Aamir Khan'ın, ülkesinde çekimleri yarım kalan 'Laal Singh Chaddha' filmi için Türkiye'ye geleceğini duyurdu.

Hint sinemasının dünyaca ünlü aktörü, yapımcı ve yönetmen Aamir Khan, 1994 ABD yapımı 'Forrest Gump'ın uyarlaması olan son filmi 'Laal Singh Chaddha'nın Covid-19 nedeniyle Hindistan'da yarıda kalan çekimlerini tamamlamak üzere Türkiye'ye gelecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Aamir Khan, daha önce 2017 yılının Ekim ayında Türkiye'de gösterime giren 'Süperstar' adlı filminin tanıtım çalışmaları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın konuğu olarak Türkiye'ye gelmiş, Ankara ve İstanbul'da yoğun ilgiyle karşılanmıştı. 

 Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında; teknik altyapısı, sinema alanında sunduğu gelişmiş olanakları ve iş gücü kapasitesi ile baştan başa doğal plato olan Türkiye'nin potansiyelini yerinde görme fırsatı bulan Aamir Khan, yeni filminin çalışmalarını Türkiye'ye taşımaya karar verdi.

Çekimler yaklaşık 40 gün sürecek

Çekimlerinin büyük bir kısmı Türkiye’de gerçekleştirilecek olan filmin ön hazırlık çalışmaları için Khan ve yapım ekibi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle ağustos ayında Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirecek. Ekim ayında başlanması planlanan ve yaklaşık 40 gün sürecek çekimler boyunca Türkiye'de, Hint sinemasının önemli isimleri ağırlanacak.