91 yaşında kara adeta meydan okuyor! Görenler inanamıyor

Bursa’da yaşayan 91 yaşındaki Şerif Mehmet Erdem, 70 yıldır kar kış demeden sokaklarda kısa kollu gömlekle gezerek gençlere taş çıkartıyor.

91 yaşında kara adeta meydan okuyor! Görenler inanamıyor - Sayfa 1

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde yaşayan 91 yaşındaki Şerif Mehmet Erdem, bundan 70 yıl önce geçirdiği bir iş kazası sebebiyle kışın bile kısa kollu gömlekle gezmeye başladı. Sıcaktan nefret eden yaşlı adam, hiç kazak ve mont giymiyor.

91 yaşında kara adeta meydan okuyor! Görenler inanamıyor - Sayfa 2

Yağan lapa lapa kara rağmen kısa kollu gömlekle sokaklarda dolaşan Şerif dedeyi gören vatandaşlar, ona yardım için yanına gittiklerinde, "Üşümediğim için böyle geziyorum" cevabını alınca şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Sıcaktan nefret eden Şerif Mehmet Erdem, evde sobalı odada oturmuyor ve soğuk suyla banyo yapıyor.

91 yaşında kara adeta meydan okuyor! Görenler inanamıyor - Sayfa 3

Sıcaktan nefret ettiğini söyleyen Erdem, “Vücudum ateş gibi yanıyor. Uzun kollu bir şey giydiğimde sıcaktan kollarımda kızarıklıklar oluşuyor. Benim soğuk havalarda böyle gezdiğimi görenler elbisem olmadığını düşünüp yardım etmek istiyor.

91 yaşında kara adeta meydan okuyor! Görenler inanamıyor - Sayfa 4

Ben neden böyle gezdiğimi söyleyince büyük şaşkınlık yaşıyorlar. Ben sıcak odada oturmam, sıcak suyla yıkanmam. Yatarken sadece üzerime ince bir örtü örterim. Ben üşümüyor, yanıyorum. Beni görenler çıplak adam geliyor diyor” dedi.