725 beygirlik Ford Mustang VLF Rocket V8 tam bir canavar!

725 beygirlik Ford Mustang VLF Rocket V8 tam bir canavar!

Ford Mustang modeli karakteri ve ruhuyla her daim sürücülerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Amerikan tarzının bir simgesi olan Ford Mustang sunduğu yüksek tasarımlı otomobilleri ile durmak bilmiyor ve yepyeni modeli VLF Rocket V8 ile karşınıza çıkıyor.

725 beygirlik Ford Mustang VLF Rocket V8 tam bir canavar! - Sayfa 1

Ford Mustang amerikan otomobil tarhinin tartışmasız en önemli modelidir. Mustang'e baktığınız zaman onda bir karakter ve bir ruh görürsünüz. Ford Mustang sürücüleri yeniden kendine çevirmek istiyor ve yeni modeli 725 beygirlik bir canavar olan yeni VLF Rocket V8 neredeyse tüm sürücülerin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Milliyet'in aktardıklarına göre Henrik Fisker tarafından dizayn edilen ve tam 725 beygir gücündeki yeni VLF Rocket V8, güçlü bir tasarıma sahip. Kaslı yapısının altında 5.0 litre Supercharged Coyote V8 motor bulunduran araç, aynı zamanda bakanları kendine aşık eden karbon fiber kaplı bir gövdeye sahip.

725 beygirlik Ford Mustang VLF Rocket V8 tam bir canavar! - Sayfa 2

Bunlara ek olarak aracın 21 inç boyutunda Pirelli 'Extreme Performance' tekerlekleriyle geleceği biliniyor. 2014 Uluslararası Otomobil Fuarı'nda "Ford-Mustang Galpin Rocket" adıyla sahne alan aracın yeni adı artık VLF Rocket V8. İsimden de anlaşıldığı üzere modelin üretimi Michigan'lı VLF Otomotive tarafından yapılacak. Galpin Motors sahibi Beau Boeckmann bir röportajında; "Henrik Fisker bana tarasımlarını gösterdiğinde nutkum tutuldu. Hayatımda gördüğüm en güzel Mustang buydu" demişti.

725 beygirlik Ford Mustang VLF Rocket V8 tam bir canavar! - Sayfa 3

FİYATI NEDİR?: Peki Ford Mustang VLF Rocket V8'in özellikleri ve fiyatı ne olacak? Mustang VLF Rocket V8'e sahip olmak isteyenler 100.000 dolar'ı gözden çıkarmaları gerekiyor.