70 yıllık gelinlik hayali 85 yaşında gerçekleşti

İhlas Haber Ajansı

ANTALYA’da yaşayan 85 yaşındaki Döndü Metin’in 70 yıllık gelinlik giyme hayalini bayan kuaförü torunu Tülay Sezmiş gerçekleştirdi.

Aksu ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Döndü Metin, 1949 yılında İbrahim Metin ile evlendi. O günlerdeki zor koşullar ve maddi imkansızlık nedeniyle giyemediği gelinlik Döndü Metin’in içinde ukde kaldı. 70 yıldır beyaz gelinliğe özlem duyan Metin, bu isteğini bayan kuaförü torunu Tülay Sezmiş’e söyledi. 

Ölmeden tek isteğinin gelinlik giymek olduğunu söyleyen Metin’in isteğini torunu ve onun eşi Serhat Sezmiş gerçekleştirmek için harekete geçti. Sezmiş, ailesi önemli bir duyuru yapacaklarını söyleyerek tüm akrabalarını bir restoranda bir araya getirdi. Tülay Sezmiş, bu arada babaannesine beyaz gelinliğini giydirip, hazırlıklarını tamamladı. En büyük torunlarını kolunda salona giren 85 yaşındaki Metin, gelinlik özlemini 70 yıl sonra dindirdi.

Çocukları ve torunlarıyla eğlenen Metin’in yıllar önceki anıları canlandı. Zaman zaman mikrofonu eline alıp türküler söyleyen Metin, mutlulukla hüznü bir arada yaşadı.
Çocukları ve torunlarına bir konuşma yapan Metin, "Hepiniz cümleten hoş geldiniz. Sağ olun yavrularım. Sizin de başınıza gelsin. Çok mutluyum. Hepinizden Allah razı olsun" dedi.

"Hayalini söyledi"
Tülay Sezmiş, 2 ay önce Aksu ilçesine yardım etmek amacıyla babaannesinin ziyaretine gittiği söyledi. Zeytin topladıkları esnada babaannesinin kendisine bir hayalinden bahsettiğini dile getiren Sezmiş, “Babaannem bana ‘Bir hayalim var onu gerçekleştirir misin, hayatımda hiç gelinlik giymedim, bana onu giydirmeyi nasip eder misin, ölmeden, tek isteğim, arzum’ dedi. Ben önce şaka zannettim, ciddi anlamda söylediğini anladım. Babaannemin isteğini yerine getirmek için planlama yapmaya başladım” dedi.