BIST 1.176
DOLAR 8,06
EURO 9,53
ALTIN 493,34

7 ev ve 3 samanlık yandı: Köylüleri imam kurtardı!

KASTAMONU'nun İhsangazi ilçesinde çıkan yangında 7 ev, 3 samanlık yandı. Yangını gören köy imamının uyarısı daha büyük bir faciayı önledi.

Kastamonu’nun İhsangazi ilçesine bağlı Akkipri köyü Merkez Mahallesi’nde sabaha karşı çıkan yangında 7 ev ve 3 samanlık tamamen yandı. Kardeşini Bartın'a uğurladıktan sonra köye dönen imamın uyandırması sonucu yangında can kaybı ve yaralanma olmadı.

İhsangazi ilçesine bağlı Akkirpi köyü Merkez Mahallesi'nde, içeresinde kimsenin yaşamadığı Halis Akkirpi’nin evinden bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın etrafındaki evlere de sıçradı.

Köy halkı uykudayken meydana gelen yangını kardeşini Bartın’a yolcu ettikten sonra dönen imam İsmail Sağlıklı fark etti. Sağlıklı, köylüleri uyandırmaya çalıştı. İmamın sesi ile uyanan bir köylü ise havaya silahıyla ateş açarak köylülerin uyanmasına yardımcı oldu.

Yataklarından kalkan köylüler, öncelikle evlerin altlarında bulunan ahırlardaki hayvanları daha sonra da traktör, römork ve araçlarını yangından kurtardı. Ancak yangında 7 ev ve 3 samanlık yandı.