BIST 1.488
DOLAR 7,27
EURO 8,90
ALTIN 414,74

6 şehrin koronavirüs vaka sayısı! İstanbul, Sakarya, Kocaeli, İzmir, Ankara, Zonguldak var

TÜRKİYE'deki coronavirüs vaka sayıları hızla artarken İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve Zonguldak illerinin ilçe bazlı haritası ilk kez yayınlandı. İzmir ve İstanbul'da koronavirüs vakaları kıyı kesimlerinde yoğunlaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilim kurulu toplantısının ardından 7 Nisan 2020 itibariyle Türkiye'deki vaka sayılarını duyurdu. 3 bin 892 yeni vakanın tespit edilmesiyle birlikte toplam vaka sayısı 34 bin 109'a çıktı. 76 kişinin yaşamını yitirdiği 7 Nisan tarihi itibariyle toplam can kaybı ise 725 oldu. Bugüne kadar koronavirüs kapan 1582 kişi iyileşti, toplam test sayımız da 222 bin 868'e yükseldi. Önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye'de test sayısı 30 bine çıkacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk kez iller bazında koronavirüsün yoğun olduğu ilçeleri gösteren haritaları da paylaştı. İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Kocaeli ve Zonguldak'taki ilçeler bazında vaka sayıları:

İstanbul koronavirüs haritasına göre vaka sayıları kıyı kesimlerinde yoğunlaştı. Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Çekmeköy, Ümraniye anadolu yakasındaki dağılımın en yoğun olduğu ilçeler oldu. Avrupa yakasında ise Eminönü, Fatih, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Beşiktaş, Zincirlikuyu, Maslak hattında yoğunlaşma var. İstanbul'un ilçelerinin vaka dağılım haritaları da şöyle:

İstanbul ilçeleri vaka dağılımı 

İstanbul ilçeleri vaka dağılımı