BIST 1.127
DOLAR 8,27
EURO 9,72
ALTIN 500,56
GÜNCEL

20. günde Kılıçdaroğlu'ndan AİHM açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yürüyüşün 20. gününde AİHM açıklaması geldi. Referandum sonuçlarına itiraz dilekçesinin hazırlandığını ve AİHM'e başvuracaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 20. günü öncesinde yaptığı açıklamada, referandum sonuçlarına ilişkin hazırlanan itiraz dilekçesinin hazır olduğunu söyleyerek "AİHM'e başvuruyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"nün 20. gününde devam ediyor. Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesinde İzmit'te şehitlik ziyaretinde bulundu, dua etti. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları; "Dün çok sıcaktı, bugün daha iyi bir atmosferde yürüyüşümüzü gerçekleştirmiş olacağız. İzmit'in efsane belediye başkanı Leyla Atakan'ı ziyaret ettik, mezarlarında dua okuduk. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Adalet Yürüyüşümüzü yapıyoruz, bu artık toplumun her kesimi tarafından hissediliyor. 20 Temmuz'dan sonra Türkiye süratle bir parti devletine dönüştü. Diyanet'ten MİT'e kadar, BDDK'dan, bakanlıklara kadar her şey bir siyasal partinin şubesine dönüştü. Bu yürüyüşün bir anlamı da, biz kendi ülkemizde düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz bir duruma gelmiş olması. Siyasi iktidarın bu yüzden bizim yürüyüşümüze kulak kabartması, dikkatle izlemesi en temel arzularımdan birisidir. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum."

CHP, REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN AİHM'E GİDİYOR

"Mühürsüz seçimle ilgili, referandumda malesef, YSK'nın aldığı karar nedeniyle referandum gayri meşru hale geldi, dilekçemizi hazırladık, AİHM'e başvuruyoruz."

Sitene Ekle
Yorumlar 1 yorum