1.5 milyonu duyan kulaktan kulağa yaydı! Polis, öğretmen, memur...

1.5 milyonu duyan kulaktan kulağa yaydı! Polis, öğretmen, memur...

KOCAELİ Kartepe ilçesinde 1.5 milyon liralık para vaadini duyanlar, duymayanları haberdar etti, aralarında öğretmen, polis ve memurların olduğu 18 kişi fena çarpıldı.

1.5 milyonu duyan kulaktan kulağa yaydı! Polis, öğretmen, memur...  - Sayfa 1

KOCATEPE'nin Kartepe ilçesinde elindeki sahte belgeler ile kendisini baz istasyonu firması olarak tanıtan S.A. ve Ö.Y. isimli 2 şahıs, 1.5 milyon TL kazanç vaat edip inandırdığı vatandaşlardan yaklaşık 150 bin TL para toplayarak kayıplara karıştı. Herşey Nilüfer Akcoşkun Bozdağ'ın bir arkadaşının iş yerinin çatısına kurduracak baz istasyonu karşılığında S.A. ve Ö.Y.'den 1.5 milyon TL para alacağını duyması ile başladı. 1 çocuk annesi Nilüfer Akcoşkun Bozdağ, durumu hemen eşi Arda Bozdağ'a anlattı ve onlarda heves edip kolları sıvadı.

1.5 milyonu duyan kulaktan kulağa yaydı! Polis, öğretmen, memur...  - Sayfa 2

Eşi ile birlikte S.A. isimli şahısa ulaşan Nilüfer ve Arda Bozdağ çifti, şahıstan satın alacakları arsalara kurulacak baz istasyonları karşılığında yaklaşık 15 milyon TL para alacaklarını öğrendiler. Şahıs tarafından Kocaeli'nin Kandıra ilçesi ve Bilecik'te önerilen 2 arsayı yaklaşık 20 bin TL karşılığında satın alan Bozdağ çifti, durumu arkadaşlarına anlattı. Bozdağ çiftinin arkadaşları da duruma dahil olmak isteyerek çeşitli bölgelerden arsa satın alıp S.A. ya arsalarına baz istasyonu kurmak istediklerini söylediler.

1.5 milyonu duyan kulaktan kulağa yaydı! Polis, öğretmen, memur...  - Sayfa 3

Bölge müdürlüğünde e-imzalı evrakların sahte olduğunu öğrenen vatandaşlar, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Bilişim-Teknoloji ve İletişim Kurumu'na suç duyurusunda bulundu. Bankadan kredi çekerek şahıslara 26 bin TL ödeyen Bozdağ çifti, çok pişman olduklarını söyleyerek bir an önce şahısların yakalanmasını istediklerini söylediler.

1.5 milyonu duyan kulaktan kulağa yaydı! Polis, öğretmen, memur...  - Sayfa 4

Şahısın talimatları doğrultusunda arsaları satın aldıklarını belirten Nilüfer Akcoşkun Bozdağ, şunları anlattı: “Bir tane arkadaşımız vardı. Bu arkadaşımız kendi iş yerinin çatısına baz istasyonu kurmak istedi. Bu baz istasyonunu da Antalya'dan kendisini S.A. ve Ö.Y. diye 2 arkadaş kuruyormuş istasyon. Onlarla görüşmüş. Bunlara baz istasyonu kurduracakmış ve onlarda bunun karşılığında 1.5 milyon TL civarında para vereceklermiş. Bunu bize söyledi. Sonra ben düşünüp taşındıktan sonra eşime söyledim bunu. Biz de baz istasyonu kurdurup, para kazanalım dedik. Daha sonra S.A.nın numarasını aldım. Arayıp görüştüm kendisiyle. Baz istasyonu kurmak istiyoruz dedim. Arsa almamız gerektiğini söyledi. İnternet sitesi üzerinden seçtiği satılık 2 arsayı almamızı söyledi. Biz bunları satılık aldık. Bunlara da 20 bin TL değerinde para ödedik” .