100 bin vakada bir görülen olay! Doğum mucizesi amniyotik kese nedir?

Brezilya'da dünyaya gelen Noah Valasco isimli bebek amniyotik kese ile dünyaya geldi ve o muhteşem anlar böyle görüntülendi.

100 bin vakada bir görülen olay! Doğum mucizesi amniyotik kese nedir? - Sayfa 1

Noah Valasco isimli bebek doğduğunda henüz amniyotik kesesinden çıkmamıştı... O nefes kesen anlar ise böyle görüntülendi. Peki doğum mucizesi amniyotik kese nedir? Brezilya'nın Vila Velha şehrinde, Praia da Costa Hastanesinde dünyaya gelen Noah Valasco isimli bebeğin tüm vücudu amniyotik kese ile sarılır ve ona şaşırtıcı bir görünüm kazandırır. 

110
100 bin vakada bir görülen olay! Doğum mucizesi amniyotik kese nedir? - Sayfa 2

OLAĞANDIŞI EMEK: Amniyotik kese, 100.000'de bir nadir görülen olayda patlamaz. Annesi Monyck Valasco, az sayıda kadını etkileyen, doğum sırasında acı çekti. Bu etkileyici görüntüler, neredeyse 100.000'de bir nadir görülen olayda patlamadan sonra hala amniyotik kese içinde doğmuş bir erkek çocuğu gösteriyor.

210
100 bin vakada bir görülen olay! Doğum mucizesi amniyotik kese nedir? - Sayfa 3

Şaşırtıcı görüntüler, doğum fotoğrafları konusunda uzmanlaşmış fotoğrafçı Jana Brasil tarafından Brezilya'nın Espirito Santo eyaletindeki Vila Velha kentindeki Praia da Costa Hastanesinde çekildi. Fotoğraflarda, annesi Monyck Valasco tarafından Noah adı verilen yeni doğan bebek, sezaryen ile doğduktan sonra hala amniyotik kese içinde görülebilir.

310
100 bin vakada bir görülen olay! Doğum mucizesi amniyotik kese nedir? - Sayfa 4

Uzmanlar, özel doğumların her 80.000 veya 100.000 doğal doğumda meydana geldiğini ve bebeği ya da anneyi riske atmadığını söylüyor. Neşter tipik olarak amniyotik keseyi deldiği için sezaryen sırasında daha az yaygın oldukları düşünülmektedir. 

410