BIST 1.198
DOLAR 7,94
EURO 9,39
ALTIN 485,93

1 Mayıs 2017 metrobüs - metro ve marmaray çalışıyor mu?

1 Mayıs 2017 işçi bayramı pazartesi günü. Peki 1 Mayıs tatili kimler için var işyerleri çalışıyor mu? 1 Mayıs metro , metrobüs ve marmaray seferleri ile vapurlar çalışıyor mu? 1 Mayıs metrobüs ve ido seferleri tarifeleri.

2017 yılı İşçi Bayramı kutlamaları için hazırlıklar başlarken , 1 Mayıs'ta Metrobüs, İETT ve vapur seferleri var mı, metro ve marmaray çalışacak mı sorularının yanıtı son gün netleşecek. Şimdilik bilinen İDO seferleri. Geçen yıl metrobüs seferleri 1 Mayıs sebebiyle kısmen iptal edilmişti. Anadolu - Avrupa yakası arası ulaşımı sağlayan Söğütlüçeşme-Cevizlibağ seferleri yapılmamıştı. Beylikdüzü - Cevizlibağ arasındaki metrobüs seferleri ise hizmette olmuştu. Bu yıl da Söğütlüçeşme-Cevizlibağ seferleri iptal edilebilir. Bunun kararı 30 Nisan pazar günü belli olmuş olacak.

Marmaray 1 Mayıs'ta çalışacak mı? Geçen yıl 1 Mayıs'ta Marmaray gün boyu seferlerine devam etmişti. Ancak Levent-Yenikapı, Kabataş-Taksim ve füniküler seferleri iptal edilmişti. Geçtiğimiz yıllardaki uygulama bu yıl da tekrarlanabilir.

1 Mayıs'ta vapurlar çalışır mı? : Geçen yıl vapur seferleri de belirli güzergahlarda 1 Mayıs sebebiyle iptal edilmişti. Beşiktaş ve Kabataş iskeleleri de güvenlik önlemleri nedeniyle kapatılmıştı. Bu yıl için henüz bir iptal görünmüyor ancak ilerleyen günlerde değişiklik olabilir.

1 Mayıs'ta İDO seferleri : İDO, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü önlemleri doğrultusunda 28 Nisan Cuma gününden itibaren ek seferler düzenlenecek. Mevcut tarifeli seferlerin yanı sıra dış hatlarda 27 hızlı feribot/ferrycat, 25 deniz otobüsü olmak üzere toplamda 52 ek sefer yapılacak.