YAZARLAR

Zaman Bizdedir ve Mekan Bize Emanettir

Ülkemiz kollektif bir saldırı altında. Toplum içinde bu saldırıların neden ve ne adına yapıldığını artık bilmeyen yok.

İsmail GÜZELiguzel@nestech.net

Zaman Bizdedir ve Mekan Bize Emanettir

Ülkemiz kollektif bir saldırı altında. Toplum içinde busaldırıların neden ve ne adına yapıldığını artık bilmeyen yok.Millet ve devlet olarak olaylara vakıfız.

Küresel güç odakların içerdeki uzantıları olan terör örgütleriDHKPC, FETÖ ve PKK ortaklığı FETÖ'nün hain işgal girişimi sonrasıdaha net bir biçimde ortaya çıktı.

Devletimizin tüm kurumlarıyla ve getirdiği yeni düzenlemelerleaşikar olan şudur ki, devletimiz terörle mücadele de daha başarılıolacak ve hatta kısa bir zamanda başımızdaki tüm belalardankurtulmayı amaçlayan planlar masada hak ettiği önemi kazanacak.İşte bu planlar artık dışarı sızmayacak. Hain, katil FETÖ artıkiçeride değil.

Biz millet olarak devletimize güveniyoruz. Devletimizin kanunlarçerçevesinde atacağı her adıma vatanını sevenler olarakkefiliz.

Devletimiz çalışıyor.

Devletimiz, ülkemize yapılan alçak işgal girişiminden sonra OHALilan etti.

Yöneticilerimiz bu durumu azami gayret ve pozitif bir çerçevededevletimizin ve milletimizin lehine değerlendirmekte.

Evet, FETÖ ile mücadelede ülke içerisinde istenilen sonuçlarnihayet alınıyor. Bu mücadele sırasında FETÖ'nün örümcek ağıilişkileri ortaya çıkıyor. Her türlü ilişki ağı olan terörörgütünün, her yapı ile çıkarları doğrultusunda çalıştığı ve buyapılar üzerinden yıllarca Türkiye Cumhuriyeti’ni hedefe koyduğuortaya çıktı.

Olayların seyrini değiştiren kahraman vatan evladı şehidimizÖmer Halisdemir’in öldürdüğü FETÖ’nün generaliSemih Terzi’nin, görev yaptığı Güney sınırında tam altı ayboyuncaDAEŞ’e koordinatlar verip Kilis’i bombalattığının ortaya çıkması,bunların ne denli Haşhaşi ve de ne denli gözü dönmüş seri katilolduklarını açıkça ortaya koydu.

FETÖ tam zamanlı çalışan kapsama alanı, dünyanın bir ucundandiğer ucuna dolaşabilen bir terör örgütü. Merkezde Pensilvanya olanörgütün kara para trafiğinin olduğu ülkelerden biri Türkiye idi.Örgütün Türkiye ayağı çökertildi.

Devletimiz işgal girişimin hemen ardından bir ülke için hayatiönem arz eden baş tacı silahlı güçlerimizin içine sızan hainleritemizledi. Devlet kurumlarına köstebek misali sızan tüm memurlarıaçığa aldı. Binlercesi ile iş akdini bitirdi. Terör örgütünün candamarları olan finans ayağı çökertildi.

Öyle ya ilk önce hırsız ve vatan hainlerini temizlemek gerekir.Şu an itibari ile tam da yapılan bu. FETÖ'ye cesaret veren kişilerve kurumlar tabiri caizse tek tek soruşturma kapsamına alınarakgereken yapılıyor.

FETÖ'nün Truva atı haline gelmiş ve suç listesi kabarmış HDPMeclis'ten temizlenecek. Nitekim TSK'daki hainlerintemizlenmesinden sonra bilgi akışının da sona ermesi sonucu PKK ilemücadele daha hızlı ve daha ölümcül bir durum alacak. PKK'nın sonuFETÖ'den daha beter olacak.

Sonuç,

Egemen güçler Türkiye'yi ve bölgeyi rahat bırakmayacak. Bunakarşın hain işgal girişimi milleti ve devleti ayrıştırmak isterkenbiz daha fazla kenetlendik. İşte asıl korktukları başlarına geldi.Biz millet olarak daha güçlüyüz. Biz devletimizin yanında alayınadik durduk dik durmaya da devam edeceğiz.

Terörden arınmış Türkiye güçlü bir Türkiye demek. Hiç bir şeyeskisi gibi olmayacak. Dengeler değişmek üzere. Siyaset arenasındaçıkarlar söz konusu. Rusya Türkiye'nin bölgede denge unsuru birülke olduğunu biliyor. 15 Temmuz Türkiye'ye yapılan bu saldırınınişgal hareketi olduğunu da. Ayrıca Rusya Türkiye'nin İslam ülkeleriüzerinde ki etkisinin farkında.

Bölgede yeni ittifaklar doğmak üzere az sabır geliyoruz.

Yorumlar3 yorum