YAZARLAR

Yurtiçi Balayı Otelleri

Yurtiçi balayı için; geniş bir yelpaze ve farklı iklimler, damak tatları, romantik oteller ve balayı odaları…

Merhabalar,

Biz balayı tatilimizde sadece otele bağlı kalmakistemiyoruz, tercih ettiğimiz otelin konumu, oda tipi, servis vehizmet anlayışı, el emeği göz nuru dokunuşları, gezilip görülecekyerler, keşfedilecek mekanlar, müze ve ören yerleri, gittiğimiztatil bölgesinde yapmadan geri dönmeyeceğimiz, olmazsa olmazdenilen, o bölgenin kültürel ve folklorik yapısıyla bütünleşmişayrıcalıklarını da hayatımızın en mutlu, en romantik zamanlarınakatmak istiyoruz diyorsanız işte size Kıbrıs Magosa’dan Kırklareliİğneada’ya, Bolu Gölcük’ten, Muğla Bodrum’a, İzmir Foça’dan KarabükSafranbolu’ya, Kuşadası Selçuk Şirince’ye, Hatay Arsuz’dan AntalyaKaleiçi’ne kadar uzanan geniş bir yelpaze ve farklı iklimler, damaktatları, romantik oteller ve balayı odaları…

Calista Luxury Resort

Antalya Belek’te bulunan ve 2014 yaz sezonu yenilikleriyle,plajdaki konforundan kişiye özel olanaklarına, farklılezzetlerinden lüks SPA sına, dünyaca ünlü yılhdızların ve şovlarınCalista gecelerinde buluşacağı üst düzey otelcilik anlayışınınyaşanıldığı ve yaşatılacağı bir otel.

     

Calista ailesi mutluluğa ilk adımı attığınız balayı tatilinizdemisafir memnuniyeti ve sadakatiyle rutin otelcilik anlayışını birkenara bırakıp mimarisi, dizaynı, konsepti, tecrübeli personeli vekalitesi çevreye olan duyarlılığı, sunduğu hizmetlerin bütünü üstsegment otelcilik anlayışıyla, ismini aldığı kusursuz güzellergüzeli kraliçe Calista’ya yakışan muhteşem bir balayı tatili içintereddüt etmeden  güvenle, gönül rahatlığı ile tercihedebileceğiniz otellerin başında geliyor. Sunduğu ayrıcalıklarla dabalayı çiftlerine göz kırpıyor.

     

CALISTA BALAYI PAKETİ

Sevgili Çiftlerimiz!

Birbirine söz verip "Evlilik Yemini" ile yaşamların birleştirenve "Kutsal Evlilik Bağı" ile birbirine bağlanan çiftlerimiz,sizinle bir ömür boyu hatırlanacak ve yeni hayatınızın başlangıcıolan Balayı günlerinizde Calista Luxury Resort Size kapılarınıaçıyor.

Unutulmaz Balayı Tatilinizi ebedileştirmek için iç ve dışgüzelliğin temsilcisi Tanrıça Calista'dan ismini alan CalistaLuxury Resort, çarpıcı mimarisi ve mükemmeliyetçi servis anlayışıile kusursuz bir balayı tatili sizleri bekliyor.

Balayı çiftlerine özel uygulanan servisimiz aşağıdakigibidir;

 

•            Müsaitliğe bağlı olarak oda Upgrade

•            Odada ücretsiz Şampanya

•            Ücretsiz Taze Çilek Tabağı, Karışık Taze Meyve Tabağı

•            Ücretsiz Çikolata Tabağı, Türk Tatlıları Tabağı

•            Özel Nevresim Takımı // Günlük değişim

•            Odada Taze Çiçek ile özel Süsleme // Günlük kontrol(değişim)

•            Özel Banyo Set-Up (Özel Şampuan, Duş Jeli, Sabun vs. cilt temizlemeürünleri) // Günlük kontrol(değişim)

•            Özel Havlu – Bornoz – Terlik

•            2.Gün odaya ücretsiz kahvaltı

•            1 defa ücretsiz “a la carte rest.” rezervasyonu

•            Sahilde bulunan Pavillon rezervasyonunda %50 indirim

•            Çifler (2kişi) masaj rezervasyonu yaptırmaları halinde 1 defayamahsus %30 indirim

      

"THE HARMONY of ROMANCE" balayı paketi içeriği

Ürün veya Hizmet adı    Servis Ücretleri

Özel girişişlemleri          

Giriş günü odanıza taze çiçekler             

Giriş günü odanızda 1 şişe şampanya    

Giriş günü odanızda çikolata ile kaplanmış taze meyveçeşitleri

Balayı süresince her gece odanıza "Tatlı Tabağı" servisi

Odalarda Calista Luxury Resort logolu bornozlar             

İstek üzerine günlük odanızda kahvaltı               

Giriş günü odaya Kalp Şeklinde pasta   

Size özel 2 kişilik mum ışığında romantik A'la Cart akşamyemeği             

Özel gidiş-geliş Havaalanı – Otel transferhizmeti            

Geç Çıkış (oda da çıkış günü 17:00'e kadar kalabilme)   

Spa: Vip Lounge* ve Romeo & JulietPackage**    

      

Hillside Beach Club

Muğla ilinde Fethiye’de zor beğenenlerin gözdesi ve müdavimiolduğu, çam ormanlarıyla çevrili Kalemya koyunda özel konumuylakalite, spor, eğlence, ve kendine özgü otelcilik anlayışıylavazgeçilmezlerden. Fethiye bölgesinde muhteşem bir balayı için ilksırada yer alan Hillside Beach Club denize sıfır özel plajıyla dadikkatleri çekiyor.

      

Hillside Beach Club’da mutlu çiftlerin sonsuza dek sürecek birsevgi temasına dair özel

konaklamaları için romantik bir oda ile küçük sürprizler vedetaylar Hillside ayrıcalıkları arasında.

        

D- Hotel Maris Datça

Ege ve Akdeniz’in birleştiği büyüleyici Datça Yarımadası’ndakieşsiz konumu ile dünyanın en sıra dışı otellerinden biri olanD-Hotel Maris, 2014 yaz sezonuna da beklentilerinizin ötesindeyeniliklerle merhaba diyor.

D-Hotel Maris’in imzası olan her biri farklı konseptte beşplajının bembeyaz kumları... Bu yıl da beş plaj için Mısır’dantonlarca özel kum geldi. Vücuda yapışmayan, ne kadar sıcak olursaolsun ayak yakmayan bu kum misafirlere Datça Yarımadası’nınbenzersiz doğasında eşsiz bir deniz keyfi yaşatıyor. D-HotelMaris’in Ege’nin tarifsiz berrak sularıyla birleşen özel beyazkumlu muhteşem plajları, Maldivlerin hayran olunan doğasını gölgedebırakıyor.

       

New York, Dubai, Londra gibi dünyanın önde gelen metropollerindegurme damakların eşsiz duraklarından çağdaş Japon mutfağınınbenzersiz örneklerini sunan Zuma, geçtiğimiz yaz D-Hotel Maris’tepop up olarak belirli bir dönem seçilmiş menü ürünleriyle yeralmıştı. Zuma’nın yaz boyunca gerek otel misafirleri gerekse çevrekoylara demir atan yatların ilgisi neticesinde Zuma, 2014 yazsezonu boyunca tam konsepti ile hizmet veriyor. Koyun 180 derecelikmanzarasını ayaklar altına seren, dünya çapında ödüllere sahipZuma, paylaşılmak üzere ortaya servis edilen 'izakaya' konseptitemelinde restoran, lounge ve bar bölümlerinin yanı sıra robatagrill ve sushi counter seçenekleri sunan üç mutfaktan oluşuyor.Zuma’da ayrıcalıklı lezzetlerin yanı sıra Zuma’nın olağanüstüyetenekli miksolojistleri ve DJ performansları misafirlere bambaşkabir deneyim yaşatıyor.

 

     

Xanadu Island

Bodrum Akyarlar’da bir adanın üzerinde konumlanan otel, sadecebalayı çiftleri için özel süitleri, SPA paketleri, Al CarteRestaurantlarında rezervasyon ayrıcalıkları, balayı çiftlerine özelsürprizleri ile denizin üzerinde bir balayı tatili içindüşünebileceğiniz özel bir otel…

     

Golden Savoy Hotel

 Lükste zirve

En yüksek standartları yaşatmak için 2014 yaz sezonundaBodrum’da sahil şeridinde bir saray yavrusunu andıran Golden Savoy,her bir misafirine özel olarak butler hizmeti, bronzlaşmadanparfüme, güzellik bakımına kadar en iyi ayrıcalıkları Ege denizinin360 derece deniz manzarası ile yaşamak isteyenler için sarayınmerakla beklenen kapıları aralanıyor. Lüksün zirvesindehayallerinizi farklı kılacak oldukça iddialı bir balayı içinkeşfedebileceğiniz bir otel.

      

Saray mimarisi tarzı ve ayrıcalıklı servis kalitesi ile Avrupave dünyada da dikkatleri üzerine çekiyor.

       

Sheraton Çeşme Hotel Resort & Spa

Çeşme’de balayı bir başkadır diyorsanız, denizinin renginebüyüleneceğiniz tutku dolu bir balayı tatili için bir Çeşme klasiğiolan Sheraton Çeşme Hotel’de aynı zamanda Türk mutfağının vegastronomi dünyasının vazgeçilmez ismi Rahmi Yılmaz, kendine özgühazırladığı rengarenk makaronlarıyla ve eşsiz lezzetleriyle balayıtatilinize eşlik edecektir. Özel Plajı ve İskelesi, servis kalitesiher zaman ayrıcalıklı Çeşme klasiği Sheraton Çeşme Hotel balayıkonseptiyle tercihlerinizin arasında olabilir.

Bursa Balayı Otelleri

Hotel Montania 

ayrıcalıklarını yaşayabileceğiniz farklı bölgelerden değişikotelleri beğeninize sunuyorum. 

     

Ayrılmak istemeyeceğiniz istasyonda, el emeği bir oteldehoş bir balayı keyfine ne dersiniz?

Yakamozlu akşamlar ve gün doğumlarında aşkburada…

Montania iz bırakır…

Yıllar önce, şimdi ve yıllar sonra…

           

Rüya 1849 yılında başladı. Klasik ve modernin büyülü dansıMontania Special Klass Hotel’de geçmişin ip uçlarını yakalamakisteyen balayı çiftleri için karakteristlik ayrıcalıklı güzel birseçim olabilir.

1849 yılında inşa edilen, Fransız mimarisinin eşsizörneklerinden istasyon binasının tarihi atmosferinde, denize sıfırolan bu özel otel kış ve yaz düğünleri, organizasyonları içindeprofesyonel hizmet alabileceğiniz bir donanım ve alt yapıyasahip.

Balayı tatilinizde ilginç, farklı, kendine özgü bir geçmişi olanbir otelde kalalım diyorsanız yüzyılı aşkın bir zamana tanıklıketmiş tarihi bir istasyon binasında hayatınızın aşkına evetdiyebilirsiniz.

     

La Gare Restaurant & Bar

Bir tabak Türk misafirperverliğiyle hazırlanmış yemeklerin yanısıra, önünüze “bir tabak dünya getiriyor” 19 yy başlarında tarihitren istasyonu yolcu bekleme salonu olan bu özel bölüm.

“Yanınızda 163 yıllık tren garı, önünüzde enfes Marmaramanzarası zamanı unutturacak bir yer burası”

Bir tarafta deniz bir tarafta tarih kokan yemyeşil Bursa, kimbilir ne kavuşmalara şahit oldu Montania . romantik bir duraktabalayı diyorsanız aşkın başladığı yerdesiniz.

     

Masturi Balık Lokantası

Denizin üzerinde dalga sesleriyle romantik bir akşam yemeğindebalayınızı ayrıcalıklı kılabilirsiniz.

“Bir mekan hayal edin, içinde 1826 yapımı tarihi Marsilyatuğlaları, gerdirme sistemiyle duran 5.5 metre yüksekliğinde 163yıllık tarihi ahşap çatısı ve bunlarla birlikte eşsiz denizmanzarası”  

     

Alışılmışın dışında bir mekanda, birinci sınıf kompartımanlıvagonlarda kahvenizi yudumlarken, rayların üzerinde Mudanya’danBursa’ya aşk dolu bir yolculuk ya da terasta martılarla uçsuzbucaksız özgürlük, zamanı aşk tadında yaşayabileceğiniz bu özelsınıf otel kara ve deniz yoluyla ulaşım kolaylığı ve ilginçözellikleriyle balayı tatilinizin unutulmaz aşk durağıolacaktır.

    

Şile Balayı Oteli

Casa Lavanda Butik Otel

Her köşesi romantizm kokan ormanın içine her biribirbirinde farklı dizayn edilmiş odalarıyla balayı çiftleri içinhazırlanmış özel paketiyle en anlamlı zamanlarınıza eşlikedebilecek bir tercih olacaktır.

     

İstanbul’un yanı başında, doğanın içinde, yeşilin en güzeltonlarında hassas ayrıntılarla peyzajındaki eşsiz güzellikleriyle,bahçesi kır düğünleri içinde tercih edilen Casa Lavanda DarphınSPA’sı, 13 özel odası, gurme lezzetleri ile Türkiye’nin en güzelbalayı otelleri arasında farklı bir balayı için inceleyebileceğinizözel bir butik otel.  

    

Ortunç Hotel

Cunda Adasında mavi ve yeşilin eşsiz manzarasıyla balayıtatilinizi yeşil anahtarlı, mavi bayraklı koyuyla hayalleringerçeğe dönüştüğü bu otelde doğal alanı, en kaliteli hizmetanlayışıyla çam ve zeytin ağaçları ile çevrili bir vadide eşsiz birkoyda, azim ve tutku ile  bir ailenin inanç ve güzelliklerininsanatçı ruhunun  kalbinize ulaşan minimalist konsepti vedingin ortamıyla bütünleştiği  sıra dışı bir balayıdeneyiminin unutulmaz otel adresi olabilir.

 

     

Lissiya Hotel

Evrenin eşsiz enerjisi, zamanı durdurmak isteyeceğiniz birmanzara ve tarifsiz aşk,  balayı tatilinizde en romantikakşamları, gün doğumları, her anında sevgi fısıltıları, masalsı,efsanevi aşk tadında unutulmaz bir balayı…

      

Odalarından manzarasına, kişiye özel ayrıcalıklı hizmetanlayışına varana kadar her miliminde özel anlatılsa, yazılsa,bakılsa, yaşansa bile eksik kalacak bir yer ise balayı tatili içindüşündüğünüz, o yer Lissiya Hotel Kabak Koyu Fethiye Muğla’dasizleri bekliyor…

 

     

Kapadokya

Yunak Evleri

Yepyeni bir dünyanın başlangıcında, bir dünya gibidirYunak Evleri…

Dünyanın en ilginç ve en iyi otelleri arasında yer alan YunakEvleri Ürgüp’ün merkezinde özenle restore edilmiş 5 ve 6.yy’dankalma altı kaya evler ve bir 19 yy konağından oluşmaktadır.Özellikle süite odaları Kapadokya’da balayı tatili için oteladresiniz olabilir. Güzel atlar diyarı Kapadokya’da masalsı birromantizm de Kapadokya klasiklerini keşfedebilirsiniz. Türkiye’ninen önemli açık hava müzesi göreme, Ihlara, Güvercinlik, Derbent,Zelve, Kızılçukur, Soğanlı gibi vadileri, yeraltı şehirleri, kayayaoyulmuş kiliseleri, mahsenleri, saymakla bitmez bu doğa harikasıgüzelim toprağın eşsiz nimetleri .

      

Kapadokya’nın güzelliklerini balonla da keşfedebilirsiniz, beyazatlı prensinizle at turu da yapabilirsiniz İsterseniz de “kör debilir Avanos’un yolunu kırık çanak çömleğinden bellidir” diyerekHititlerden bugüne süre gelen çanak çömlek sanatını izlemek hattakendiniz denemek için Avanos’un yolunu tutabilirsiniz. Balayıtatillerinde oldukça ilgi gören bu bölgede sizler için Yunak Evleriözel bir balayı adresi olabilir.

En özel fotoğraf karelerini İğneada Resort Hotel’in profesyonelfotografçısı Müfit Bey sizler için deklanşörüne dokunarak balayıtatilinizin iz düşümlerin, sizler için yakalayacaktır.

     

Balayı süitinizde yatak odanızdaki jakuzinizde kırmızı güller,dalga sesleri ve Karadeniz aşkınızı fısıldayacaktır…

     

Gazelle Resort Hotel

Doğa ile baş başa bir balayı keyfi …

Ormanın içerisinde sessizli, dinginlik ve huzur… geyikler,karacalar, orman yürüyüşleri, Gölcük gölünün muhteşem manzarasındaGazelle kır Gazinosunda kahvaltı keyfi, Türkiye’nin en kapsamlı SPAoteli  olan Gazelle Resort &SPA ayrıcalıkları  ,ahşap mimarisi lüks ve konforu, gitar dinletileri,  Türk vedünya mutfağının eşsiz lezzetleri, Bolulu ünlü şeflerin hünerlidokunuşlarıyla , Gazelle ayrıcalıklarıyla Balayı Çiftleriylebuluşuyor.

     

Özenle tasarlanmış balayı odalarında balkonda bile jakuzi keyfi,konfor ve rahatlık mutluluğunuz için sizleri bekliyor.

     

Müze kent Safranbolu’da, Lokum tadında bir balayı, İmrenButik Lokum Konak’ta

Türk kahvenizi bakır fincanlarda çikolatalı lokum ikramı işlebirlikte havuzlu dinlenme salonunun  sedirlerinde dinlenerek,betonlaşan dünyamızda ayakta kalabilen nadir kültü miraslarımızdanbirisi olan müze kentimizde Safranbolu’ya has geleneksel tavansüslemeleri, işlemeli ahşap dolaplar, cam önlerinde panoromikSafranbolu manzaralı sedirler, şömine, ışığı engelleyen karakapaklı geleneksel Safranbolu pencereleri, gaz lambalı duvaraydınlatmaları, 360 derece Safranbolu keyfi için gelin gibisüslenmiş balayı süiti sizleri bekliyor.

     

Başkentte Balayı

Hotel Samm Bistro & SPA

Ankara’nın merkezinde konaklama ve sanatı bütünleştirmiş farklıtemasıyla Hotel Samm Bistro & Spa yeni evlenecek çiftlere adınayakışır bir balayı sunuyor.  Samm’s Balayı ile şehirotelciğinde balayı konaklamalarına yeni bir bakış açısı getirmeyihedefliyor.

      

       Samm’s Balayı:

 • Teras Deluxe oda verilmesi
 • Odada ücretsiz şarap veya şampanya
 • Ücretsiz taze meyve tabağı
 • Ücretsiz çikolata ve Türk tatlı tabağı
 • Özel nevrsim takımı (günlük değişim)
 • Odada taze çiçek ile süsleme (günlük kontrol ve değişim)
 • Özel banyo set-up
 • Özel havlu – Bornoz – Terlik
 • Odaya kahvaltı servisi
 • 1 defa ücretsiz a’lacart akşam yemeği (Terasta veyaRestorantta)
 • Spada masaj istemeleri durumunda bir defaya mahsus % 40indirim
 • Erken giriş geç çıkış imkânı
 • Terasta özel etkinlik (isteğe bağlı / ücretli)
 • Kişiye özel tema uygulaması (isteğe bağlı / ücretli)
 • Gelin – Damat video çekimi ( İki ayrı odalarda gelin ve damatınbalayı günü hazırlık süreçleri ve akabinde balayı odasında sonlanangün) (isteğe bağlı / ücretli)

                  

Jazz tutkunları içi özel geceler, sanatsal dokunuşlarressamların tabloları ile farkını hissettiren balayı ayrıcalıklarıAnkara’da Hotel  Samm’da sizleri bekliyor.

 

       

Bodrum Balayı Otelleri

Akyarlar Balayı oteli

La Brezza Otel Bodrum

Dalga sesleriyle başlayan, müzikle devam eden Bodrumsahillerinde şiir gibi bir yer…

     

Honey Moon Balayı çiftlerini bekliyor

   Her keyifli aile yemeklerinde ya da sohbetlerindeillaki Balayı tatil anıları anlatılır. Zengin balayı anılarınasahip olmak için otellere hapis olmamak gerekir. Bodrum çokgeniş bir yüz ölçümünde kendine has özellikleri olan pek çok koyave beldeye sahip olduğundan size farklı keyifler ve lezzetsunacak müthiş bir lokasyondur.

      

 Bodrum balayı tatilinde Gümüşlükte denize dalarcasınabatan günü izlerken o turuncu-sarı-pembe renklere sahip gökkubbenin altında sevgiliniz yanınızdayken zaman dursunisteyeceksiniz. Aşıklar koyunda akvaryum gibi denize girip,Akyarlar’da mehtaba dalarak keyfinize keyifkatabilirsiniz.

La Brezza Suite & Hotel kişiye özel butik hizmet anlayışı ve "Mutlu anlardan aklınızda kalan..." sloganıyla Bodrum balayıtatilinizde iyi ki gittik diye anlatabileceğiniz en iyiadreslerden biridir.

       

Otele girişinizde karşılama içecekleriyle karşılanıp, çiçeklerledonatılmış odanıza çıktığınızda balkonunuzda Karaincirmanzarasını izlerken ilk gün sürprizin olan şarap, meyve veçikolatadan oluşan balayı sepetinizin tadınıçıkarabilirsiniz, akşamına havuz başında mumlarla çevrilimasanızda baş başa yiyeceğiniz romantik akşam yemeği ikramıunutulmaz anılarınızın başında gelecektir.

      

Bodrum'un En iyi Aile oteli sıralamasında 1.liğe oturan LaBrezza Suite & Hotel yeni ailenizin temellerini attığınız bu ilkgünlerde balayı konuklarını ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

      

Foça Balayı

Bülbül Yuvası Butik Otel Foça

Evliliğe ilk adımı attığınız balayı günlerinizde Foçasokaklarında dolaşmaya başladığınızda yüzüğünüzdeki tek taş Foça’daki nerede olduğu bilinmeyen karataş ile bütünleşir ise belki de güngelir Foça’ya yerleşirsiniz.

      

Foça’nın Arnavut kaldırımları, minik kafeleri, balıkçılokantaları, tekne turuyla deniz keyfi balayı tatilinizde  başbaşa geçireceğiniz romantik zamanlara  eşlikedebilir.

       

Kişi için tatilin ne demek olduğunu iyi bilen otelyöneticilerinin misyonu konuklarının beş duyusuna hitapetmek…

         - Detayları ve zarif dokunuşları ile göze…

         - Kullandığı linenve aksesuarlarla dokunuşa…

         - Siziderinlere  götüren müziğiyle kulağa…

         - Otelin tümköşelerine yerleştirilen o güzel  kokuylaburuna…

         - Doğal, temiz veözenle hazırlanmış sofralarla damağa…

      

Fokai’alıların kurmuş olduğu kolonilerin adlarınıtaşıyan odalarında farklı beklentilerinizi bulabilirsiniz . AlaliaI, Allalia II, Caria, Meslia, Velia Larissa I, Larissa IIodalarının her biri kalplerinizdeki gülümseme için siz balayıçiftlerini bekliyor.

     

Marmaris Datça’da Balayı

Mavi Beyaz Otel

Plaj düğünleriyle mutluluğa giden yolda aşkın anavatanınıntaşlarına basarak ilk adımı atmanıza şahit olacak tüm doğa, tümadalar Mavi Beyaz’da diyerek Datça’nın Palamutbükü koyundaodanızdan denizi seyrederek balayınızı geçirebilirsiniz.

      

Kıbrıs Balayı Oteli

Arkın Palm Beach

Bu otelde herkesin bir hikayesi var vazgeçilmez birdeefsanesi…

Afrodit’in köpüklerinde yıkandığı adeta aşık olunacak bir deniz,altın sarısı eşsiz bir kumsal ile bütünleşmiş tutkuyu sevenlerinoteli…

     

Aşkın ve inancın dokunuşlarında masmavi birotel

Nostalji rüzgarlarında, romantik bir aşk filmini yazsinemalarında “yaz beni de yaz yeminlere” diyerek iskelede birakşam yemeği ve aşk tadına bir tatil için bir ömür boyu mutlulukdilekleriyle yeni evlenen çiftlere cennet ada Kıbrıs’ımızda evsahipliği yapabilecek butik otel tadında büyük bir otel…

        

Masalın Adı Şirince

Şirince’de Şirince evlerinde gelin odasında duygu yüklübir balayı…

Temiz havası, üzüm bağları, zeytinlikleriyle doğa ile iç içe birtatil özlemiyse aradığınız, aynı zamanda da Efes Antik kenti,Meryem ana, Triene( güllü bahçe), Kuşadası, Milet, Didim hatta Tireve Birgi gibi antik dönemlerden bugünlere uzanan müze ve örenyerleri gezi duraklarını da şirin bir geziyle fotoğraflayarak sevgidolu bir balayı için her köşesinde Anadolu yaşam kültüründen izlerbulunan  6 odalı ve 15 yataklı Şirince’nin ilk butik oteliŞirince Evlerinin gelin odasını düşünebilirsiniz.

     

 En güzel Balayı Arsuz Otel'e kavuşmazamanınıdır.

Doğu Akdeniz’de Avonos dağlarına bakar Arsuz Oteli, göktekiyıldızlar kadar sayılamayacak hassasiyet  ve inceliklerimutluluklara dönüştürür.

     

Mistiktir, özleyişi simgeler, nostaljiktir, her bir misafirininhatırasını korur. 50 yılı aşkın bir süredir sade otelcilikanlayışıyla sonbaharda masumdur, ilkbaharda heyecanlanır, yazınkıpır kıpır… Birbirinden ilginç isimlerle adlandırılmış  ArsuzOtel 1962 yılından beri hatıralarıyla yaşayan özel bir yerdir.Denizinin de tadı Hatay’ın kendine özgü lezzetleri gibidir. 

         

Hatay Affan İnci Kahvesinde bir acı kahve ve haytalı tatlısı,Çınaraltı’n da fıstıklı künefe, meyan şerbeti ve Hatay mutfağınınkendine özgü yemekleri , Hatay mozaik müzesi, Harbiye Habibi NeccarCamii, St.Pierre Kilisesi, Saman dağı, Fitus tüneli,  günbatımlarında Asi nehrinin üzerinde sevgi, hoşgörü ve inancıngüzelliği balayı tatilinizi eşsiz kılabilir.

Tatil tadında kalın.

 

Yorumlar