Otomotiv devi Ford fabrika kapatmaya hazırlanıyor

Brexit yüzünden en büyük pazarı olan İngiltere'yi kaybetme tehlikesi ile karşılaşan Ford, eskiyen model serisi ve sektördeki teknolojik değişiklikler nedeni ile zor günler yaşıyor. Fabrika kapatmayı düşünen şirket binlerce çalışanını şirketten çıkarmayı gündemine aldı.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 8 Adet Yorum
Misafir

Tamamen yanlı bir haber olmuş.Aston Martin'i, Mustang'ı üreten firmaya teknolojisi eskidi demek...

Misafir

Ford kullanıcısı olarak yerli üretim aracın parçası vw parçasından daha pahalıya satılıyor. İnsanlarda yabancı araç alıyor.

Seyfullah GÜN

Valla ben 96 yılından beri minibüs işletmeciliği yapıyorum her sene de araç yenilerim ford'tan başka araç satın almadım çokta memnunum. Diğer minibüslere göre çok sağlam kasa ve alt takımı var şuan da da modern teknolojiyi araçlarına yansıtmaya başladı .

Misafir

Ford Fabrika falan kapatmiyor, Alman devi VW satin almak istiyor Monopol büyütmek istiyorlar. Cumhurbaskanina duyursaniza biz talip olalim

Misafir

Asla itibarlı bir marka olamadı. Üstüste iki defa ford satınalmış birisini bulamazsınız. Şimdiye kadar ayakta kalması bile mucize.

Misafir

Biz dışarıda üretilmiş olanı tercih ediyoruz. Acı ama gerçek.

Misafir

Türkiyede Fordun Fabrikası olmasına rağmen VW daha fazla araç satmış Türkiyde vw nin Fabrikası olmamasına rağmen ne diye Ford Türkiyede Fabrika açsın

CAFER UYSAL

DAHA DÜŞÜK MALİYET İŞ GÜCÜ İLE TÜRKİYEDE ÜRETEBİLİR