Miraç kandilinde okunacak dualar Hz. Muhammed'in dilek duası

Miraç kandili gecesi edilen dualar, açılan eller geri çevrilmez. Bu yüzden bol bol dua edilmeli, af dilenmelidir. Peki Miraç Kandili duası nasıl olmalı? Miraç gecesinde okunacak dualara sayısız sevap vardır. Peygemberimiz Hz. Muhammed'in Miraç'a çıktığı bu gecede okunacak duaları Türkçe sözlerle hazırladık.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 12 Adet Yorum
Misafir

Kandil gecesinin kuranda olmaması Allahın elçisinin söylediği sözleri göz ardımı etmek demektir.. Miraça yükselişi biraz araştır bunları yazmaktan çekineceksin ha yine bu düşünceye sahipsen Rabbim seni senin nefsinden korusun.

Misafir

şirke düştün Allahın kesinkes mübarek kıldığı bu günleri sorguluyorsun Rabbim hidayet ihsan eylesin.

esnaf

yukardaki fetvaya güvenerek:rabbim memleketimi,gençlerimizi tüm insanlığı din tüccarlarından koru onlara her nerede olursa olsun fırsat verme fırsat verdiklerinden verdiklerini al Allahım.

Misafir

Bugün kandil ve cuma mübarek gün.diğer günler şeytan günü mü ? Bu kafayla devam edin.bakalım sonu ne olacak...

Misafir

Sİz alim evliya tanımazsınız, dini en iyi bilenler olmuşsunuz(!) 1400 yıllık islami gelenekten habersiz, boş boş konuşuyorsunuz....

Misafir

AKP VE MHP'nin YERİNE CHP-HDP mi GELSİN

Misafir

Allahım, bana çok çok Dolar ve Euro nasib eyle!

Misafir

Benim amcaoğlu Ürdün'de Arabistan'da inşaat sektöründe çalıştı.kandildir Kutlu doğumdur bunların hiç biri oralarda yok sadece bizim buralarda var demişti.Araplar Sadece Kadir gecesini ifa ediyorlarmış.

Memm

Allah'ım bu mübarek günün yüzü hürmetine bizi AKP ve MHP belasından kurtar döviz ve akaryakıt almış başını gidiyor ve onlara oy veren veya vereceklere doğru yolu göster

Misafir

bugün allahın mübarek günü .artık diktatörlükle yönetilmek istemiyoruz.allahım bizi zalimlerden kurtar. millet faiş zamlara para yeitştiremiyor. son üçgünde araka arakya dünyada görülmemiş rekor akp zamları yaşadık .mazot 6liraya dayandı. çifçi traktörünü nasıl çalıştırsın, ki tarlasını ekemiyor

ali

Allah'ım bu mübarek günün yüzü hürmetine bizi bu yalancı zamcı iktidardan kurtar.

Balaban Beyi

Kadir gecesi dışında,ÖZEL ÖNEMİ HAİZ BİR GECE OLDUĞU KURANDA YOKTUR.. Bu KANDİL gecesi haberleri sonradan çıkarılmış (uydurulmuş) şeylerdir. Bunu,konuya vakıf din adamları,birçok kerreler açıkladılar. Ancak Yüce Allaha her zaman canı yürekten dua etmek faydalıdır.İnsana ferahlık verir.Umut verir.İyidir.