Mevlid Kandili mesajları ve okunacak dualar

Mevlid Kandili bugün kutlanıyor kandil mesajlarının en güzellerini sizin için hazırladık peki Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır ve hangi dualar okunur?

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 Adet Yorum
Zübeyir

Böceği bulan koyandir. Böceğin bulunma görüntüleri yok, çünkü kasıtlı olarak kayda alınmamış, böceği bulan kim Kuscubasi Eşref nami diğer varank... Sen de yargilanacaksin.

mustafa koçak

Hocam ağzına sağlık

yobaz

takke düştü kel göründü acabe kim hakli elbet birgün herşey belli olur da ya alinan ahlar

gazi

hadi oradan haberci kaynaksız,mesnetsiz atmışsın..bu geceye ait bir namazın olduğunu söyleyen bir kayıt yok...

Dinci Seriatci Gerici Yobaz AKP\'liler

Ulen din, allah, kitap deyip yiyiyorlar ulkeyi siz halla kalkmis bunlarin kandili mandili diye milleti kandiriyotsunuz.

İsimsiz

Selamn aleykum benim cok sevdigim biri var ondan cikma teklifi etmesini bekliuorum bu mubarek gunde dualarinizi bekliyorum allah hepinizden razi olsun lutfen dua edin.bana ...

LAMİ DADAŞ

KENDİSİ SARAYLARDA YAŞAYAN EV BİLE BULAMAYAN SURİYELİLERİ KİM DUYAR KİM YANINDA OLUR.

RECEP KESKİN

Suriyelilerin ne durumda olduğunu bilen varmı?o MASUMLARIN DUASINA ORTAK OLALIM.

yasar s

Araştırmacı gençlere ihtiyaç var at gözlüğü ile gidiyoruz malisef

Caner

Hazır SMS göndermeyin bana. Kandilin mübarek olsun Caner gibi kendi yazdığınız bir mesaj gönderin lütfen.

Mustafa ARSLAN BBP

ALLAH BU MÜBAREK GÜNLER YÜZÜ HÜRMETİNE İSLAM ALEMİNDE AKAN KARDEŞ KANINI DURDURULMASINA VESİLE OLUR.İSLAM ALEMİNİ İDARE EDENLERE UYANMA NASİP EDER,İSLAM ALEMİNİNDE YAŞAYAN İLİM SAHİBİ,İLİM ERBABI,KANAAT ÖNDERLERİ BİR ARAYA GELEREK İNANÇLARIMIZIN GEREĞİNİ YAPARAK, İLMİYLE AMEL ETMELERİNE NASİP OLUR BU MÜBAREK GÜNLER.KUR AN ve SÜNNET ETRAFINDA BİRLEŞİRLER,SİNEĞİN ISIRMASINDAN KAÇIP,YILANIN ISIRMASINA RIZA GÖSTERMEZLER.FANİ ALEMDE,BAKİ ALEM İÇİN ÇALIŞIRLAR İNŞALLAH.

S. Zor

1. Değerli internet haber. Bu tür haberler, İslam dininin yozlaşması hizmetine çalışmaktır. İslam dini ritüel dini değildir. Dualar ezbere değil, gönülden geldiği şekilde ve herkesin kendi ihtiyacına göre yapılmalıdır.. Böyle kalıp halinde dualar herkesin ihtiyacına hitap etmez.İkinci konu ise kandillerin dinde olmadığı, bir gelenek ürünü olduğu artık bilinmektedir.Kaldı ki sevgili pergamberimizin hangi yıl doğduğu bile kesin değilken, hangi gün doğduğunun bilinmesi akla uygun değildir.Yukarda Ahzab Suresi 56. ayeti olarak yazdığınız `'Süphesiz, Allah ve Melekleri Peygambere Salat Ediyorlar.' Ey iman edenler! Sizde ona Salat edin, Selam edin.Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun`ayetinin meali yanlıştır. Salat destek demektir. Eğer iyi incelerseniz Kuran'da Arapça olarak salat diye geçen kelimeler bugün uygulanan namaz diye çevrilmiştir. Buradaki ayette salat yerine namaz yazınca ( diğer ayetlerde olduğu gibi ) ayetin ne hale geldiğini kendiniz görünüz.Salatu selam getirmek diye bir şey

S. Zor

2. yoktur Kuran’da.Ayrıca Kuran’da vakitli namaz diye bir şey yoktur. Salatın ( zihinsel ve mali destek ) zamanı vardır. O yüzden namazın kazası da olmaz. Bizim bütün bu halimizin sebebi Kuran’ın iyi anlaşılmaması, daha doğrusu Kuran üzerinde - insanlığın yanlış ve hatalı anlaması için - oynan oyunlardır. Lütfen siz de bu tür haberler yaparak buna destek olmayınız.İnsanları konunun özünden ayırıp bu tür şeylerle oynamak isteyenlerin oyununa sizler de alet olmayınız.Bu günün Kuran’ı daha da iyi anlayabileceğimiz bir gün olmasını dilerim.