İslam ümmetinin medhar-ı iftiharı: İmam Buhari

Kendisi Ahmed b. Hanbeli’nin talebesiydi. İmam Ahmed ümmetin medar-ı iftiharı büyük alim İmam Şafii’nin talebesidir.

BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR9 Adet Yorum
haklı

devamı;kuran derki;şirkin dışında kalanı bağışlarım,buhari derki;cehennemde en şiddetli azaba uğratılacak kişiler ressamlardır,buhari-tevasir,89,bunlarda hadis-hadis çelişkileri,kan aldırmak yapanında yaptıranında orucunu bozar,buhari oruç 32-peygamberimiz oruçlu iken kan aldırmıştır,buhari tıp 11,uzar gider açalım araştıralım buharinin ve diğer hadislerin dine nasıl zarar verdiğini akla mantığa kurana nasıl ters düştüğünü..

haklı

örnek olarak inkar edilemez denilen buhari hadislerini inceleyelim,kuran derki;dinde zorlama yoktur,buhari derki;dinini değiştireni öldürün nesei 7-8/14 buhari 12/1883,kuran derki;kadın erkek eşittir,buhari derki;kadınlar arasında iyi kadın,yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir,buhari 9/1391,kuran derki;zulmedenler derki,siz büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz,buhari derki;peygamber medinede bir yahudi tarafından büyülendi,günlerce ne yaptığını bilmez halde dolaştı,buhari 76/47,nabıcaz şimdi bu hadisleri inkarmı edicez baş tacımı yapıcaz,devamı var...

haklı

uydurulma sebepleri ise ana başlıklar altında şu şekildedir;dini bozmak için dejenere etmek için,siyasi ayrılıklar neticesinde,dini eksik zannedip kendince dini kurallar koymak için,mezheplerini ve fikirlerini doğru çıkartmak için,zorlama altında uydurulanlar,maddi ve manevi çıkar sağlamak için,gelenek ve göreneklerini dinselleştirmek için,diğer dinlerdeki uydurmaları islama sokmak için uydurulmuştur,eğer bir hadis kurana uyuyosa kesinlikle peygamberimiz söylemiştir yok kuranla zıtlaşırcasına çelişiyosa kesinlikle peygamberimize iftiradır.

haklı

zannedersin ki insandan bahsetmemiş adeta haşa peygamberden bile üstün özellikleri olan bir varlıktan bahsetmiş yazık yaaa,peygamberimiz bile ben sadece uyarıcıyım desin ama haşa allah buhariyi özel olarak dünyaya göndersin peygambere ne gerek vardı o zaman yada görevini tam yapamadı mı,bu yazının gerçeklikle ve islamla uzaktan yakından alakası yok bir çok hadis dini değiştirmek için uydurulmuştur..

Misafir

vefatından 200 yıl sonrasına kadar tabiin ve tebe-i tabiin hala hayatta kalmaya devam etti. onu gören, göreni gören yaşamaya devam ettikçe fitne ile aralarındaki kapılar da kilitli kalabiliyordu. sonrasında rasulullah'ın hayatının bir şekilde yazılı hale getirilmesi gerekiyordu ki vakit geçtikçe ortaya çıkmaya çalışan fitnecilerin cevapları bizzat rasululah tarafından kıyamete kadar verilebilsin ;))

Misafir

hadisin varlığı ayetle sabittir çok istiyorsan bana ulaş sana gözüne soka soka gösterem siz resulullahın haber verdiği mucizesiniz diyorki resulullah s. a .v ahiri zamanda oyle insalar gelecek yumuşak koltuklarına yaslanıp ellerine ALLAH ın kitabını alacak bıze bu yeter biz bunda olanın dışında amel etmeyiz derler sünneti seniyeyi bir kenara atarlar ehli kitap boyle yaptı o ümmetten 71 fırka cehenneme giti 1 fırka kurtuldu benim ümmetimdende bunlar türüyecek 72 fırka cehhenem 1 fırka ise kurtulacaktır siz fırka i naciyeden olmak için dua edin . buhari fiten. müslim bir.mustedrek. suyuti. sufyan uyeyne.ibnı mace.

mehmet eren

"Şeyh uçmaz, mürid uçururmuş." Din değil, masal anlatıyorsun arkadaş. İnsanların duygularına hitap edip, aklı devre dışı bırakıyorsun. Allah islah etsin cümlemizi...

Mehmet Dogan

Hadisleri kim ona yaz demiş....Peygamberimizin vefatından 250 yıl sonra yaşayan buhari ,Hz Ali,Hz Ebubekir ve diğerleri yazdırmadıkları ve yazan olmadığı halde buhari niye 250 yıl sonra yazmış....kitabındaki her söz doğru diye kabul edilemez,Ayetler değiştirilemez,ancak buharinin ilk yazdığı hadis kitabı değiştirilebilir...farklı farklı kitaplarda değiştirmek zor değil

el deventeri

Allah razi olsun ustad