Diyanet'ten şok uyarı! Kurbanınız geçersiz sayılır

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu, kurbanlık ortaklarının niyetinin ibadet olması gerektiği belirtirek, “Bir hissedar et niyetiyle ortaksa, o hayvana ortak herkesin kurbanı geçersiz sayılır” uyarısında bulundu.

BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 11 Adet Yorum
Ays

Bu aciklama kiminin hoşuna gitmemiş belli. Hatırlatma için diyanetten Allah razi olsun

Misafir

diyanette maşallah çok bişmiş yaa

OFLU BABA

HAKLISINDA YEDI KISININDE NIYETINI ANLAMAK ICIN MUNECCIM OLMAK GEREKMEZMI NEREDEN BILECEKSIN KIMIN NIYETINI

misafir

herkes et niyetiyle ortak oluyor,başka niyet taşıyanı bunca yıldır görmedim kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın

haha diyanet

diyanetim herkesin derdi et sen ne zannediyorsun güya adam kurban niyetiyle kesiyor kesimden sonra ben şurasını alcam bana burası eksik geldi bana kemikli tarafı geldi et derdinde hadi eti aldı kurbandan 30 kilo et alıyor ne kadarını dağıtıyor zannediyorsun hiçbirini koy dolaba gitsin kurban mı kestin kestim oluyor kimisi hepten artislik için kesiyor

vatansever

Allah'ın hükümleriyle hüküm vermeyenler Allah'ın kitabını anlatmak için dünya kadar insana maaş veriyor. Bu ne yaman çelişki.

Misafir

aldığınız maaşlarda haram sayın diyanet yetkilileri zinanın domuz etinin serbest bırakılmasına ses etmezsiniz faize kılınız kıpğırdamaz tıpış tıpış gidersiniz o faizli paralarınızı memleketin malı talan edilirken ses etmezsiniz bizans papazları gibi vara yoğa fetva verirsizni geçin bunları geçin allahtan korkun

Şahin Ağan

SİZ AVANTA KAPMAYA BAKIN, ALLAH'IN İŞİNE KARIŞMAYIN

Metin Tamer

Kurban konusu kuran da hangi ayetde sarih bir şekilde ifade edildiğini bilen açıklasın,bence din de reform yapılmasında yarar olduğunu düşünmekteyim,aynen Avrupa da 1400 lü senelerde olduğu gibi. Milat la başlayan Hiristiyanlık 1400 sene sonra yozlaşmaya başladığında Reform yapılmış. 650 de başlayan islam dini bir miktar rayından çıktığını düşünmekteyim,tarikatlar,Cemaatler,tekkeler, zaviyeler,falan Hz.Muhammedin istediği bir sistem olmasa gerek.

Fatih

Valla niyetim halis tir. Bütçeme göre girdim bi organizasyona. Aynı paraya koc alsam istediğim gibi dağıtamıyorum.Ben ortaklarıma helal ederim hakkımı. Ama organizasyon yapan beni aldatırsa o firmaya etmem.Bunu ancak ahirette anları geçerli olcak mı olmucak mı.eskisi gibi konu komşu ortak giremiyoruz. İşler zorlaştı.Hayvan pazarları uzak .Komşular köye tatile gidiyo.akraba desen hepsi bi yerlerde.Herkesin niyeti kabul olur inş..

ahmet kemal

ortağın niyetini nasıl okuyacağız..