BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,28
ALTIN 482,05
HABER /  GÜNCEL

Yılmaz Büyükerşen Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? İlk kez açıkladı

Bugünlerde gündenden düşmeyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ilk kez konuştu. Büyükerşen; ''Bana ne görev verilirse onu yaparım. Aday değilim, verilen görevi yaparım” dedi.

Abone ol

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, vatandaşların "Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir düşüncesinin olup olmadığı" sorusuna "Ben şimdiye kadar hiç aday olmadım. Bana verilen görevi yaptım. Bana ne görev verilirse onu yaparım. Aday değilim, verilen görevi yaparım" diye yanıt verdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, telefonla tanışarak internetten sürekli görüştüğü Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde yaşayan Akın Andıç’ı ziyaret etti.

NE GÖREV VERİLİRSE ONU YAPARIM

Büyükerşen’i yolda görenler sevgi gösterilerinde bulunurken, Cumhurbaşkanı olarak görmek istediklerini söyledi. Tebessüm eden Büyükerşen ise “Şimdiye sürekli bana verilen görevi yaptım. Ne görev verilirse onu yaparım” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI DİYALOGU

Balıkesir’e giden Büyükerşen’i gören vatandaşlar yanına gelerek sohbet etti ve fotoğraflar çektirdi. Burada vatandaşlardan Erol Özgüneş Büyükerşen’e sarılarak “Sizi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Bir de Antalya eski Belediye Başkanı” demesi üzerine Büyükerşen “Yapmazlar” derken, Özgüneş “Yaparlar. Kemal Bey vazgeçti. ‘Ben yokum’ diyor. Başbakan olmak istiyor’ dedi. Büyükerşen “Bakalım gösterecekleri mi aday?” dedi.

ŞİMDİYE KADAR HİÇ ADAY OLMADIM

Büyükerşen daha sonra “Belediye başkanlığı görevini sürdürecek misiniz yoksa Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir düşünceniz var mı?” şeklindeki soruya ise  “Ben şimdiye kadar hiç aday olmadım. Bana verilen görevi yaptım. Bana ne görev verilirse onu yaparım. Aday değilim, verilen görevi yaparım” diye yanıt verdi. Büyükerşen, vatandaşlarla yaptığı sohbetin ardından Kazdağları’nı gezip incelemek için yakın zamanda yeniden geleceğini söyleyerek, Balıkesir’den ayrıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Kurban Bayram tatili kaç gün oldu? Bakanlar Kurulu kararı
Kuzey Kore duyurdu işte dünyanın beklediği o karar
Esenyurt'ta neler oluyor polis alarma geçti
Youtube'daki 4 FETÖ videosuna erişim engeli kararı!
Başkan Türel Antray’da yolculuk etti
29 Ekim şiirleri kısa 1 kıtalık 2 kıtalık 29 Ekim şiirleri derlemesi
Yorumlar 12 yorum