HABER /  DÜNYA

Yeni Zelanda'da 50 Müslüman'ı katleden caninin avukatından olay sözler

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma günü iki camiye düzenlenen ve 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırılardan sonra gözaltına alınan zanlı Brenton Tarrant, mahkemenin kendisine tahsis ettiği avukatı Richard Peters "Akıl sağlığı gayet yerinde ve hiç pişman değil" dedi.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde geçen hafta cuma günü iki camiye otomatik silahlarla girip 50 Müslüman'ı katleden İskoç asıllı Avustralya vatandaşı Brenton Tarrant ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İlk duruşmaya Tarrant ile birlikte çıkan eski avukatı Richard Peters, 5 Nisan'da yeniden mahkemeye çıkarılması beklenen 28 yaşındaki Tarrant'ın akli dengesinin yerinde olduğuna inandığını söyledi.

"Akıl sağlığı yerinde"
İngiliz basın organı BBC'nin haberine göre Richard Peters, zanlının talebi üzerine görevine son verildiğini söyledi. Peters, "Tarrant'ın aşırı görüşleri dışında zihin sağlığında bir sorun yok gibi görünüyor. Hiçbir pişmanlık belirtisi göstermiyor" dedi. Avukat Peters, Tarrant'ın duruşmayı görüşlerini duyurmak için bir fırsat olarak kullanmak isteyebileceğini de söyledi.

Trump'ı kutsamıştı
Tarrrant internette yayımladığı 74 sayfalık "manifestosunda" amacının, "Avrupa topraklarındaki göçü azaltmak olduğunu" da belirtmişti. ABD Başkanı Donald Trump'ı da, "Ortak dava ve yeni beyaz kimliğinin sembolü" diye nitelendiriyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul son seçim anketi geldi sonuçlar çok tartışılacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Polisten kaçan sürücünün savunması 'pes' dedirtti
Sinan Gümüş Genoa ile anlaştı
Profesyonel sporcular hangi testleri yaptırır genetik testi nedir?
Tanzim satışları haziran ayına kadar devam edecek
Uzmanlar kadınların hangi testleri yaptırması gerektiğini açıkladı
Hasta eşini sırtında hastaneye yetiştirdi! 'Yıl 2019 halimize bakın'
Yorumlar 2 yorum