YAZARLAR

YENi OPEL CORSA Color Edition Sürüş İzlenimleri

YENi OPEL CORSA Color Edition Sürüş İzlenimleri

Test sürüşü yapmaktan en keyif aldığım otomobillerden biride Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili Corsa. Bu otomobilinher nesilde yaşadığı değişim onu biraz daha tercih edilenlerlistesine ekledi. Beşinci nesliyle ikinci kez sahip olduğu Otobest2015 ödülüne layık görüldü. Yeni neslinde donanımları, renkleri veözellikle yeni motor seçenekleriyle eskisinden çok daha dinamik veözellikle Color Edition donanımıyla daha sevimli

Adam’la birlikte başlayan markanın yeni tasarım yüzü YeniCorsa’da ilk göze çarpan değişiklik. Ön kaputtaki U formu, dahasivri köşeli öne doğru uzanan farlar yenilikler arasında.


İç tasarımı eskiye oranla daha kaliteli ve daha modern çizgileresahip. Color Edition donanımlı otomobilimin içi ışıl ışıl. 5 kapılıtest otomobilim farklı renklerin bir araya gelmesiyle hem enerjidolu hem de ferah bir atmosfer oluşturuyor. Otomobilde arka camlarmanuel, bu benim sevmediğim bir özellik. Buna yolcu koltuğundakigüneşlikte ayna olmamasını da ekleyebiliriz.Baş ve diz mesafesi yeterli boyutta. Uzun boylu olmanız küçükgörünen otomobilde aslında çok da uzun olmadığınız hissiuyandırabilir. Küçük eşya gözleri çok kullanışlı, özellikle vitesönündeki boşlukta telefon gibi küçük eşyalarınızı koruyabileceğinizalan hemen elinizin altında. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu.Ayrıca Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internetradyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çokuygulama kullanılabiliyor. Sade bir gösterge tablosuna sahip ikianalog gösterge ve ortada yol bilgisayarı, oldukça büyük tutulmuşbilgisayarda büyük rakamlarla hızınızı görebiliyorsunuz.

Test otomobilim benzinli 1.0 litre motora sahip, bu motor 115beygir güç üretiyor. 170 Nm de tork gücüne sahip. Opel’in sondönemdeki en yeni motorlarından olan 3 silindirli turbo beslemelimotor sizi birçok kez beni olduğu gibi şaşırtacaktır. Çünkü düşükdevirlerde dahi ulaşabildiğiniz bu tork değeri yokuşlarda, serihızlanmalarda çok başarılı. Bu motora yalnızca manuel şanzımanlasahip olabiliyorsunuz. Otomobil şehir içi için çok idealdonanımlara ve kolay kullanıma sahip. Uzun yolda, trafikte,kalabalık olarak  seyahat ettiğim otomobil de ortalama 5.5litre gibi düşük bir yakıt değeri vardı. Yani hem ekonomik hemsürüşü kolay bir otomobil.

Yorumlar