HABER /  OTOMOBİL

Yeni Corolla 5 yıldızı kaptı

Toyota, Yeni Corolla ile güvenliğe verdiği tavizsiz yaklaşımı bir kez daha gözler önüne serdi.

İNTERNET HABER - Toyota’nın değişen yeni yüzünü yansıtan en yeni modeli Yeni Corolla, standartları yükseltilen Euro NCAP testlerinden aldığı çok yüksek skorlar ile 5 yıldızın sahibi oldu.

Yeni Corolla, zorlu Euro NCAP güvenlik testlerinde yetişkin yolcu güvenliğinde 5 yıldız için gerekli olan %80 puan yerine %94 puan, çocuk yolcu güvenliğinde ise %60 puan yerine %82 puan alarak standartların çok üstünde güvenlik sunduğunu kanıtladı.

Yeni Corolla’da aracın kabini, kabin deformasyonunu azaltmaya yardımcı olmak, ön, yan ve arka çarpışma enerjisini çok daha etkin bir şekilde dağıtmak üzere tasarlandı.  Yeni Corolla, sürücü ve yolcuların güvenliğini maksimum seviye çıkarmak amacıyla tüm modellerinde diz hava yastığı da dahil olmak üzere toplam 7 hava yastığı ile donatıldı. Ayrıca Yeni Corolla’da arkadan çarpmalarda boyun zedelenmelerini en aza indiren ön koltuklar (WIL) bulunuyor.

Yeni Corolla’nın tüm versiyonlarında; BA (Fren Destek), ABS, EBD (Fren Gücü Dağılımı), VSC (Araç Denge Kontrolü), TRC (Çekiş Kontrolü), HAC (Yokuşta Kalkış Desteği), lastik basınç ölçer ve acil fren sinyali standart olarak sunuluyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Gürsel Tekin'den Erdoğan'a Mısır yanıtı
Samsunspor’a ’’iş adamı’’ şefkati
F16'lar İngiliz savaş uçaklarını kovaladı
Sağ kolunu acı gününde yalnız bırakmadı
Güzel’den iyi haber
ALES 3 sınavı ne zaman ÖSYM kaç soru çıkacak kaç dakika?
Yorumlar