YAZARLAR

Yeni bir darbe girişimi olabilir mi?

Fetullah Gülen'e baktığımda, yüzünde nefretin dans ettiğini görüyorum. Bu işin peşini bırakmaya niyetinin olmadığına dair ifadeyi seyrediyorum.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Dünyanın öteki ucundaki hain, vazgeçmediğini ve kolay kolayvazgeçmeyeceğini fısıldıyor yeniden. Geride kalan zaman içinde neyapacağını, bize en iyi nasıl ihanet edeceğini düşünmüş veplanlamış olmalı. 

Bir şeyleri ele geçirme derdiyle sebep olduğu yıkım umurundadeğil.

Katillere ve hainlere özgü ifadesiyle daha çok kan, daha çokcan, daha çok kurban istediğini her fırsatta belliediyor. 

Gerek kendisinin, gerekse sapkın müritlerinin yaptığı açıklamalarabakılırsa yeni bir darbe hazırlığı yapıyor.

Yunanistan'a kaçan haşhaşilerin dinlemeye takılan açıklamalarınıduymuşsunuzdur. Kendi aralarında yeni darbenin tarihinikonuşuyor, "Ramazan Bayramı'nı kimin kutlayacağınıgöreceğiz" diyorlar.

Olanları günlerdir kafamda tekrar tekrar kuruyor, "Böylebir şeye cüret edebilirler mi?" diye soruyorum.

15 Temmuz'daki zaferin coşturduğu duygularım, "Cesaretedemezler" diyor. Ama aklımın mantıklı tarafı, buişin ihmale gelmeyeceğini söylüyor.

Çünkü bugüne kadar hep ihmal noktasından vurulduk. Ne zaman ki"Aman canııım bişeycik olmaz" dediysek, işte ozaman darbeyi yedik.

Tıpkı 15 Temmuz öncesinde olduğu gibi...

Yıllar boyu dilden dile yayılan "Darbe olacak"söylentilerini, "Yok daha neler!" diyerekgeçiştirdik ve önlem almayı ihmal ettik. Fetullah Gülen isimlihain, bu ihmal sayesinde daha önce hiç görmediğimiz bir fırtınayıkapımıza getirdi..

Bir kez daha ihmalkar davranamayız.

Davranamayız; çünkü bu darbenin tek planlayıcısı Fetö değil.Onların arkasında, gittikleri her yeri cehennemtopuna çeviren, küresel güçteki dünya barbarı var. 

Davranamayız çünkü; çevremizde hala, zamanı geldiğindeülkesinin istikbalini belirli bir çıkar karşılığında bu barbarlarasatacak çok sayıda hain var.

Gerçek tehlikeyi ardımızda bıraktığımız doğru ancak en tehlikeliolan da bu!

Çünkü duraksadığımız, yavaşladığımız ve tedbirsiz davrandığımız ansırtımızdan vurulma ihtimalimiz eskisine oranla çok dahafazla...

Gereksiz yere korku salmak, endişe yaymak niyetindedeğilim. 

Lakin, Fetullah Gülen'e baktığımda, yüzünde nefretin dans ettiğinigörüyorum. Bu işin peşini bırakmaya niyetinin olmadığına dairifadeyi seyrediyorum. 

Gözleri, bir sırrı saklamakta güçlük çekiyormuş gibibakıyor. Sanki işi zamana yayıyormuş gibi, bu kez tekhamlede başarılı olmak istiyormuş gibi davranıyor.

"Sevincin yerini bir kez daha dehşet almasın"uyarısında bulunmak adına yazıyorum. Hayatını, böyleanlara hazırlanarak geçiren bir hainin boş durmayacağınıhatırlatmak adına yazıyorum. 

Bizler, kaderin rastgele bir araya getirdiği insanlardeğiliz.Biz, doğduğu andan itibarenkaderi birbirine mühürlenmiş insanlarız. Budevirde ve bu tarihte ve bu toprak parçası üzerinde birlikteyaşamamız, birlikte çarpışmamız asla tesadüf değil. 

Çünkü bizler, bu ülkeye yapılan ihanetin yaşayantanıklarıyız.

15 Temmuz'da bizi hafife alanlara en ibretlik cezayı kestik. Birhainin masasındaki artıklara konabilmek için ülkesini ve insanınısatan hainlerden olmadık. 

Yaşadığımız acı, hayatımız boyunca hissettiğimiz tüm acılardan dahakötü oldu. 

Aynı şeylerin bir daha yaşanmaması adına...

Tam da başardığımızı düşünürken, basit bir ihmal yüzündenelimizdekileri kaybetmemek adına...

"Okçular Tepesi"nin boş bırakılmaması gerektiğinihatırlatmak adına uyarıyorum: 

Hayatımızın en güzel anlarını alıp, korkunç bir kabusa çevirmeyeçalışanlara fırsat vermemek için uyanık olma vaktidir!

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:

Yorumlar31 yorum