HABER /  POLİTİKA

Yeni bakan Cüneyd Düzyol kimdir?

M. Cüneyd Düzyol, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Kalkınma Bakanlığı görevine atandı. Cüneyd Düzyol kimdir?

M. Cüneyd Düzyol, Müslüm Doğan'dan boşalan Kalkınma Bakanlığı görevine atandı. Düzyol, seçim hükümetinde bağımsız olarak yer alacak.

Kalkınma Bakanlığı’na Sayın M. Cüneyd Düzyol getirildi.
 
M. Cüneyd Düzyol kimdir?
 
1964 yılında İzmir'de doğdu. 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl içinde DPT'de göreve başladı. 1989 yılında Uzman Yardımcısı oldu.
 
1992 yılında İngiltere'de University of East Anglia'da Kalkınma Ekonomi­si üzerine diploma çalışmasını tamamladıktan sonra 1993 yılında Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde A.B.D.'de University of Illinois at Urbana-Champaign'de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı.
 
1996 yılı başından itibaren İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman eğitmen olarak görevine devam etti. 1999 yılında aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2003-2009 yılları arasında iktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yaptı. 2009 yılı Eylül ayında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2014 yılı Ekim ayında Müsteşar Vekilliği görevini yürüttü. 2 Aralık 2014 tarihinde Müsteşarlık görevine atandı.
 
Evli ve iki çocuk babasıdır.
ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da korkunç olay! Aile boyu cinnet!
Mobil kaza tutanağı büyük ilgi gördü
Reuters'tan flaş Türkiye iddiası!
CHP'den HDP ve Demirtaş'a sert tepki!
Shakira'dan 'Aylan Kurdi' için çağrı
Duhan suresi faziletleri cuma gecesi saat kaçta okunur?
Yorumlar