BIST 1.776
DOLAR 12,37
EURO 14,01
ALTIN 713,05

Yavuz Bingöl'den şaşırtan özgürlük yorumu! Orada yere tükürülüyor...

Yavuz Bingöl'den şaşırtan özgürlük yorumu! Orada yere tükürülüyor...

Yavuz Bingöl yine gündeme oturacak bomba açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin Avrupa'dan daha özgür olduğunu ifade eden Bingöl'ün özgürlük yorumu şaşırttı. Bingöl, "yurt dışına gidin orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz." dedi.

Yavuz Bingöl'den şaşırtan özgürlük yorumu! Orada yere tükürülüyor...

5 yıl ara verdiği müzik piyasasına 'İhsan' albümüyle geri dönen halk müziğinin güçlü sesi Yavuz Bingöl, Sabah'a konuştu. Türkiye'nin Avrupa'dan daha özgür bir ülke olduğunu belirten Bingöl şunları söyledi: "Ne kadar çok özgürüz söyleyeyim. Halkın vergilerinden toplanan paralarla alınan silahları, bu ülkenin insanına doğrultacak ve onları öldürecek kadar özgürüz. Onlarca darbe yapıp bu ülkenin gençlerini asacak kadar özgürüz. Bu ülkenin içine girerek, hendek siyaseti yaparak kamu düzenini bozacak kadar özgürüz."

Yavuz Bingöl'den şaşırtan özgürlük yorumu! Orada yere tükürülüyor...

"AVRUPA'DA YERE TÜKÜREMEZSİNİZ BURADA TÜKÜRÜYORSUNUZ": İleri demokrasi dediğin şey, kurallar silsilesidir üstadım. Siz buna uyarsanız, özgür bir ülke oluyorsunuz. Özgürlüğü, demokrasiyi; birbirimizi hoyratça harcayarak, birbirimizi kolayca yıpratarak, ülke içindeki birlik beraberliğimizi korumayarak kullanıyoruz. New York Times'ta bir gazeteci, 'Başkan Kennedy'i devlet öldürmüştür' diye yazabilir mi? Sıkıysa yazsın. Özgürlük bu mu? Herkes önüne geleni yazabilir mi? Biz her düşündüğümüzü söyleyebiliyor muyuz? . Yurt dışına gidin; orada yapamadığınız her şeyi burada yapabiliyorsunuz. Orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz. Burada iktidar, yasal bir düzenleme yaptığında ayağa kalkıyoruz. Herkes kurallara, yasaya uyacak. Biz fazla özgür bir ülkeyiz.

Yavuz Bingöl'den şaşırtan özgürlük yorumu! Orada yere tükürülüyor...

EN GÜZEL CEVABI 'AFRİN TÜRKÜSÜ'YLE VERDİK: Mehmetçik ziyareti sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisiyle karşılaşmıştınız... -Evet; askere destek vermenin, siyasete bu şekilde alet edilmesi, muhalefet parti lideri tarafından hakaretvari şekilde eleştirilmek bizi çok üzdü. Askere destek veren sanatçılar niye rezil olsun? En güzel cevabı 'Afrin Türküsü'yle verdik. Bu konuyu, o klip ve türküyle noktalamış oluyoruz. Ülkenin askerine, polisine destek veren sanatçılarla duyarlılıklarından ötürü gurur duyuyorum. Dayanışmadan kaçmadan, olmamız gereken yerde oluruz her zaman. Hiçbir şeyden korkumuz yok.

Yavuz Bingöl'den şaşırtan özgürlük yorumu! Orada yere tükürülüyor...

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonları, Türkiye'nin gücünü dış dünyaya gösterdi. Bunda Cumhurbaşkanımız'ın duruşunun payı olduğunu düşünüyor musunuz? - Kesinlikle çok büyük payı var. Bölgenin en önemli gücüyüz, bizden çok şey bekliyor devletler. Suriyeli mültecilere, 3 milyon insana kucak açmışız. Niye? Çünkü Osmanlı'dan gelen öyle bir geleneğimiz var. Onlarca farklı görüşü 600 yıl kardeşçe yaşatmışız içimizde. Bu millet hiçbir zaman Irak, Suriye gibi olmaz. Bu ülke bizim; çakıl taşını bile kimseye vermeye niyetimiz yok. Bu coğrafyada bir-iki tane daha Tayyip Erdoğan çıksaymış, daha kuvvetli bir coğrafya olurmuş. İran'da, Pakistan'da da onun gibi bir lider olsaydı; Amerika ve İngiltere gibi emperyal güçler bu kadar kolay at oynatamazmış oralarda.