BIST 1.153
DOLAR 8,17
EURO 9,68
ALTIN 501,46

Yarından sonrası yine kar! Meteoroloji açıkladı Ankara, Konya, Kayseri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son hava durumu tahmininde yeni bir kar yağışı uyarısı var. Bu kez Ankara başta olmak üzere iç anadolu illerinde yaşam duracak.

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesindeki illerde yaşamı durduran kar yağışı, bir gün aradan sonra bu kez İç Anadolu Bölgesi'nde etkili olacak. Meteoroloji'nin resmi sitesinde yayınlanan bilgiye göre kar yağışı ilk olarak  yarın Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı, Şırnak ve Van'ı vuracak. Bu kentlerde 20 ile 40 santim arasında kar kalınlığı bekleniyor. Kar yağışının asıl etkisi ise çarşamba günü görülecek. 

Çarşamba günü İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde çok etkili kar yağışı başlayacak. Bu kar yağışı bazı illerde 2 gün boyunca devam edecek. Kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı bu bölgelerde hissedilir oranda düşecek ve sıfır değerine inecek. 

Kar en çok çarşamba günü etkileyecek
Meteorolojinin tahminlerine göre Marmara bölgesi yağmurun etkisine girirken kar yağışı şu illerde etkili olacak: Ankara, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Konya, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Karaman, Aksaray, Niğde, Sivas, Yozgat, Çankırı, Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Muş, Van, Bitlis, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Hakkari, Ardahan ve Kars...

Perşembe günü kar doğuya kayıyor
Kar yağışı iç anadolu illerinin büyük bir kısmında bir gün yoğun bir şekilde etkili olacak. Ancak, Niğde, Karaman ve Konya illerinde kar yağışı 2 gün devam edecek. Doğu Anadolu bölgesinde de kar yağışı cumaya kadar sürecek.