BIST 1.072
DOLAR 6,97
EURO 8,21
ALTIN 443,77
HABER /  GÜNCEL

Yaralı teröristlerin oyununu bölge halkı bozdu

Demirören Haber Ajansı

Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi için başlatılan Barış Pınarı Harekatı başarıyla sürdürülürken, bölgede sivil halkın giydiği kıyafetlerle hastanelere girmeye çalışan teröristler, halk tarafından fark edildi. Teslim olmayan teröriistler, işgal altında tuttukları bölgelere doğru kaçtı.

Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO), Barış Pınarı Harekatı ile Resulayn ve Tel Abyad'da kontrolü sağladı. TSK'nın titizlikle yürüttüğü harekatta terör hedefleri ve teröristlerin hedef alındı. Ancak örgüt, sivillerin öldüğü ve yaralandığı kara propagandasını yapmayı başladı. Harekatın başladığı andan itibaren, "Sivil kıyafet giyin" talimatı verilen PKK/YPG-PYD'li teröristleri, şarjörlerini taşımak için giydikleri hücum yelekleri ve silahları ele verdi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, örgüt, yaralı teröristlerin tedavi edilmesi için de yeni oyun planı yaptı. Bu kez teröristlere, hücum yeleklerini de çıkarmaları talimatı verildi. Yaralı teröristlerden bazıları silahları ve hücum yeleklerini bırakarak, TSK ve SMO'nun kontrol ettiği bölgelerdeki hastanelere girmeye çalıştı. Durumdan haberdar olan bölge halkı, sivil giysilerle hastanelere gelen teröristlerin içeri girmesine engel oldu. Teröristler ise teslim olmak yerine işgal ettikleri bölgelere kaçtılar.

Yaralı teröristleri Kamışlı'ya taşıyorlar

Örgütün, yaralı teröristleri operasyon bölgesi dışına, Kamışlı gibi işgal altında tuttukları bölgelere götürdüğü belirtildi. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında da terör örgütünün, tedavi edilebilecek durumdaki yaralı teröristleri operasyon bölgelerinin dışına taşıdığı bildirildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Suriye Milli Ordusu askerlerinin Şanlıurfa’ya sevkıyatı sürüyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Araç sahiplerini üzen haber! Otogaza zam geldi
Hayatını kaybeden Kore gazisi toprağa verildi
Trump'tan yeni Türkiye açıklaması: Bırakın Suriye ile Esad, Kürtleri korusun
Avcılar'da silahlı kavga: Yaralılar var
Mete Yarar: Yabancı basın mensupları kaçtı
Survivor Mert Öcal ve Evrim Keklik aşk mı yaşıyor? Bomba itiraf geldi
Yorumlar