Yaman Tüzcet'ten kahreden haber! Eşi sosyal medyadan duyurdu

Yaman Tüzcet'ten kahreden haber! Eşi sosyal medyadan duyurdu

Türk tiyatrosunun efsane ismi Yaman Tüzcet, Uzun süredir yaşadığı Avusturalya'da 76 yaşında hayatını kaybetti. Tüzcet'in ölüm haberini eşi Günnur Tüzcet duyurdu.

Yaman Tüzcet'ten kahreden haber! Eşi sosyal medyadan duyurdu - Sayfa 1

Türk tiyatro dünyasının ünlü yönetmeni, oyun yazarı ve oyuncusu Yaman Tüzcet, 76 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir Avusturalya'da yaşayan efsane ismin ölüm haberini eşi Günnur Tüzcet duyurdu.

Yaman Tüzcet'ten kahreden haber! Eşi sosyal medyadan duyurdu - Sayfa 2

Günnur Tüzcet sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, 'Ben Günnur Tüzcet, üzülerek bildirmek isterim ki Sevgili esim Yaman Tüzcet bugün aramızdan ayrıldı. Onu istanbul'a getiriyorum. İstediği gibi evim dediği Muhsin Ertuğrul sahnesinde tören yapılmasi için."ifadelerine yer verdi.

Yaman Tüzcet'ten kahreden haber! Eşi sosyal medyadan duyurdu - Sayfa 3

Oyuncular Sendikası da Twitter hesabında "Usta oyuncu Yaman Tüzcet’i kaybettik, çok üzgünüz. Başımız sağolsun" derken, çok sayıda sanatçı dostu da sosyal medyada ölümünden duydukları üzüntüyü paylaştı. Tiyatro oyuncusu Enis Fosforoğlu da "Dost,adam, sanatçı Yaman Tüzcet'i yitirdik... Avustralya'da yaşıyordu.Yavaş yavaş güzel insanları bitirdik!" diye yazdı.

Yaman Tüzcet'ten kahreden haber! Eşi sosyal medyadan duyurdu - Sayfa 4

Peki 76 yıllık ömrüne sayısız başarılar sığdırmış Yaman Tüzcet'in hayat hikayesini merak ediyor musunuz? Gelin hep birlikte usta ismin öyküsüne bir göz atalım...