WhatsApp IOS uygulamasına 2 yeni güncelleme getirdi

WhatsApp, IOS uygulamasına 2 yeni özellik daha getirdi. Popüler mesajlaşma sitesi, IOS cihazlara şüpheli link ve bildirim genişletme güncellemesi yaptı.

WhatsApp IOS uygulamasına 2 yeni güncelleme getirdi - Sayfa 1

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, App Store’da bir güncelleme yayınlayarak iOS uygulamasına yeni özellikler kazandırdı. Küçük iyileştirmeler ve performans düzeltmelerinin yanında WhatsApp 2.18.90 sürümünde en fazla dikkat çeken özellikler Şüpheli Link ve Bildirim Genişletme Özelliği oldu.

110
WhatsApp IOS uygulamasına 2 yeni güncelleme getirdi - Sayfa 2

WhatsApp, spam ve kötü amaçlı mesajlar ile yoğun bir savaş halinde. Uygulamayı kötü amaçlı mesajlardan tamamen temizlemeyi bir türlü başaramayan şirket, çözümü şüpheli linkler konusunda kullanıcıları uyarmakta buldu ve yeni güncellemesini de bunun üstüne yaptı. Böylece WhatsApp’ta herhangi bir kullanıcı şüpheli bir link aldığında uygulama tarafından bir açılır pencere bildirimi ile uyarılacak.

210
WhatsApp IOS uygulamasına 2 yeni güncelleme getirdi - Sayfa 3

Şüpheli Link Örnek olarak; https://ẉhatsapp.com/free-tickets şeklinde bir link alırsanız uygulama sizi uyaracak. Bunun nedeni ise web adresinde hatalı karakter bulunması.

310
WhatsApp IOS uygulamasına 2 yeni güncelleme getirdi - Sayfa 4

Dikkat ederseniz adreste ‘w’ harfi varmış gibi gözükse de aslında ‘ẉ’ karakteri var. Gözünüzden kaçan bu küçük nokta bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir.

410