HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Vistanın kopyası da piyasa da

Yeni işletim sistemi Vista dün Türkiye ile birlikte 70 ülkede satışa sunuldu. Daha ilk günden korsanı da tezgaha indi...

Abone ol

MICROSOFT’un 20 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Microsoft Windows Vista ve 2007 Microsoft Office sistemi, dünden itibaren aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 70 ülkede satışa çıktı.

Vista’nın satışa çıkması ile birlikte Çin’de sokaklarda kopya Vista’lar da 1.3 dolara satılmaya başlandı. Windows Vista ve 2007 Office sisteminin bilgisayarlarda yepyeni bir dönem başlatacağını belirten Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, şunları söyledi: "Eskiden teknolojiler ülkemize 6 ay ya da 1 yıllık gecikmelerle gelirdi. Şimdi ürünlerin tanıtımlarını dünyadan önce biz yapıyoruz. Dünya üzerindeki milyonlarca insan güne, vazgeçilmez bir verimlilik aracı olarak gördüğü bilgisayarının başına oturarak başlıyor. Microsoft da kurulduğu günden bu yana bu aracı zenginleştirmek, kullanıcıların hayatında fark yaratmak için çaba gösteriyor. 2007, bu çabada önemli bir dönüm noktası. Hem Microsoft ve Microsoft Türkiye hem de Windows ve Office kullanıcıları için. Sabah olduğunda yine bilgisayarlarımızın karşısına geçeceğiz, yine ofis programlarımızı çalıştıracağız. Ama bu kez Microsoft Windows Vista ve 2007 Microsoft Office sistemi farkıyla."

Kaynak: Hürriyet

ÖNCEKİ HABERLER
Beckhama eyvallahı öğrettik
Iraka artık petrol yok
Hepimiz neyize Altaylı formülü
Trabzona iki müfettiş daha
El Kaide okulu!
Bugün 0-14 yaş sokağa çıkma izni var mı 18 yaş altı kaç saat çıkacak?
Yorumlar