BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  GÜNCEL

Veysel Eroğlu: Öğrenince dondum kaldım

Tahşiyeciler olayının kendisini de şaşırttığını belirten Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Öğrenince dondum kaldım” dedi.

Abone ol

Bakanlar Kurulu'nda konuya ilişkin bilgi aldıklarını belirten Eroğlu, bombalarda polislerin parmak izleri olduğunu söyledi.

Eroğlu, tahşiye olayına kendisinin de şaşırdığını belirterek şunları söyledi: "Doğrusu ben de şaşırdım. Dondum kaldım. Bakanlar Kurulu'nda bilgi aldım. Bir komplo kurulmuş. Nasıl yok edeceğiz. Adamlara önce aynı seri numarasıyla bomba koyalım, silah koyalım. Birisi evini eğitim çalışması için vermiş. Kültür faaliyetleri için vermiş. Orada bunlara komplo,tuzak kurmuşlar. Bunlar terör örgütüdür diye irtibat kuruluyor. El Kaide'ye kadar bağlantı kuruluyor. Bombalarda polislerin parmak izleri çıkmış. Zir Vadisi'nde de aynısı. Bunun üzerine daha herkul.org'da Fethullah Gülen'in mesajından sonra bunlara nasıl komplo düzenleneceğinin senaryosu hazırlanıyor. Daha önce içeri alınanların, Mehmet Doğan'ın suçları yok. Parmak izlerinin onların olmadığı anlaşılıyor. Almışlar yaşlı adamı 17 ay içerde kalmış. 17 ay suçsuz yere alındı."

DUMANLI'NIN MAKSADI ŞOV

Eroğlu, gazeteye operasyon olayı konusunda da, "Ekrem Dumanlı orada kalıyor, gazetede. Maksat şov yapmak. Polisler de gelmişler zaten ifadenize başvuracağız demişler. Tabii bunlara yargı karar verecek" dedi.