Vatikan'da 36 yıl önce kaybolan Emanuela Orlandi için ihbar geldi

Vatikan'da 36 yıl önce kaybolan Emanuela Orlandi için ihbar geldi

Vatikan'da görev yapan bir çalışanın 15 yaşındaki kızı Emanuela Orlandi, 1983 yılında gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştu.

Vatikan'da 36 yıl önce kaybolan Emanuela Orlandi için ihbar geldi - Sayfa 1

Geçen 36 yıldır kızlarına ne olduğunu öğrenmeye çalışan Orlandi ailesinin aldığı 'Meleğin işaret ettiği yere bakın' ihbarıyla genç yaşta kaybolan Emanuela Orlandi'nin cesedini arama çalışmaları geçtiğimiz günlerde tekrar başladı.

Vatikan'da 36 yıl önce kaybolan Emanuela Orlandi için ihbar geldi - Sayfa 2

Çalışmalar kapsamında Prenses Sopihe von Hohenlohe'nin mezarı ile Prenses Carlotta Federica di Mecklemburgo'nun mezarı açıldı. Açılan mezarlarda Emanuela Orlandi'ye dair herhangi bir ize rastlanmadı.

Vatikan'da 36 yıl önce kaybolan Emanuela Orlandi için ihbar geldi - Sayfa 3

Konu ile ilgili Vatikan'dan yapılan yeni açıklamada bir taş levha altında kemik kalıntıları bulunduğu ve önümüzdeki hafta taş levhanın açılacağı belirtildi.

Vatikan'da 36 yıl önce kaybolan Emanuela Orlandi için ihbar geldi - Sayfa 4

Taş levhanın büyük olasılıkla 20 Temmuz'da açılması planlanıyor

Taş levhanın büyük olasılıkla 20 Temmuz'da açılması planlanıyor. Geçtiğimiz perşembe günü açılan iki mezarda ise, mezara defnedildiği söylenen 19'uncu yüzyılda yaşamış Alman prenseslerine dair kalıntılar da bulunamaması şaşkınlıkla karşılanmış fakat konu net bir hakkında açıklama yapılmamıştı.