HABER /  MAGAZİN

Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili flaş karar

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ölümüyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olay öncesi yayınlanan bazı videolar üzerine tüm haberlere yayın yasağı getirdi.

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili haberlere yayın yasağı getirdi.

Beşiktaş'taki Conrad Otel'de ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından silahla öldürülmüş, ardından da Aker'in aynı silahla intihar ettiği belirlenmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle olaya ilişkin görüntü ve haberlere yayın yasağı getirilmesini talep etmişti.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın talebi üzerine Şaşmaz ve Aker'in öldüğü olaya ilişkin basın ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi. Kararda şu ifadelere yer verildi; "Soruşturma kapsamında ya da başka bir şekilde çekilen görüntülerin yazılı ve görsel medya-basın yayın araçlarıyla farklı kişiler-kurumlar tarafından paylaşıldığı, bu durumun soruşturmanın gizliliğini ihlal edebilecek nitelikte olabileceği nedeniyle yayın yasağı kararı verilerek hem soruşturmanın yasanın ön gördüğü şekilde yürütülmesi hem de ölenlerin kamuoyunca bilinen şahıslar olaması, şüphelilerin yakalanmasının, irtibatlarının deşifre edilmesinin, olayın aydınlatılmasının engellenmesi dolayısıyla kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geleceği dikkate alınarak basın ve yayın yasağı konulmasına...

ÖNCEKİ HABERLER
Savcılıktan flaş Murat Başoğlu kararı
Afyon bayram namazı saat kaçta 2017 ezan vakti
Türk turistler gümrükte saatlerce bekledi
Türkiye'den ABD'ye iddianame tepkisi
Adıyaman bayram namazı saat kaçta 2017 ezan vakti
Askerlik yerleri sorgulama 2020 ekranı açıldı TC ile giriş
Yorumlar