BIST 4.874
DOLAR 18,62
EURO 19,29
ALTIN 1.048,63
HABER /  MAGAZİN

Usta oyuncudan büyük hareket

Usta aktör Halil Ergün ekran ömrü kısa süren projesinden aldığı paranın bir bölümünü geri ödeyerek büyüklüğünü gösterdi

Abone ol

'Gün Akşam Oldu' dizisi için 13 bölüm karşılığı 780 bin TL alan usta aktör Halil Ergün, projenin ekran ömrü 4 bölüm olunca, kalan 9 bölümün parası 540 bin TL'yi geri ödedi

Başrolünü oynadığı "Yaprak Dökümü" dizisi 5.5 yıl süren usta aktör Halil Ergün'ün bu sezon çektiği "Gün Akşam Oldu" projesi aynı kaderi yaşayamadı. Türk sinemasının efsane yıldızı Filiz Akın'ın bile 22 yıl sonra setlere dönmesini sağlayan dizi, seyirciyi ekran başına toplamayı başaramadı. Reytingleri ilk bölümünden itibaren düşük çıkan dizinin 4. bölümde bitirilmesine karar verildi.

MERAK EDİLİYORDU

Andaç Haznedaroğlu'nun yönettiği diziye başlamadan önce Ergün, 60 TL olan haftalık ücretinin 13 bölümlük kısmını peşin aldı. Sezon başında 780 bin TL ödeme yapılan Ergün'ün, dizi 4. bölümde durdurulunca nasıl hareket edeceği merak konusu olmuştu. Ergün'ün parayı iade etmeyeceği iddiası gündeme gelmişti. Ancak Ergün, "Hak etmediğim parayı almam" diyerek 9 bölümlük ücreti yani 540 bin TL'yi Gold Film'e iade etti.

BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

Ergün'le daha önce 2 yıl süren "Büyük Yalan" dizisinde çalışan Gold Film'in patronu Faruk Turgut, "Eski hukukumuz da olan Halil abi büyüklüğünü gösterdi ve parayı iade etti. Yaptığımız anlaşma gereği eğer isteseydi parayı geri vermeyebilirdi. Şimdiye kadar çıkan spekülasyonların da ne kadar anlamsız olduğu böylece ortaya çıktı" dedi.

MAHKEMELİK OLANI DA VAR

Daha önce 13 bölüm ödemeyi peşin alan oyunculardan Yavuz Bingöl ve Nurgül Yeşilçay, yapım şirketleriyle mahkemelik olmuştu. Nurgül Yeşilçay, Pastel Film'den çekilmeyen bir dizi için aldığı 500 bin TL'yi geri ödemeyince mahkemelik olmuş, daha sonra "Aşk ve Ceza" dizisinden aldığı parayla borcunu ödemişti. Yavuz Bingöl de yine Pastel Film ve Medyapım'dan aldıkları paraları geri vermediği için davalık olmuştu.