Usta oyuncu Uğur Yücel'den müjdeli haber! 26 yıl sonra tekrar sahneye dönüyor

Usta oyuncu Uğur Yücel'den müjdeli haber! 26 yıl sonra tekrar sahneye dönüyor

Son yıllarda oynadığı dizilerdeki karakterlerle akılda iz bırakmayı başaran usta oyuncu Uğur Yücel sahnelediği yıllarda büyük ilgi gören stand up gösterisi 'Azınlıkta Kaldık' 26 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Usta oyuncu Uğur Yücel'den müjdeli haber! 26 yıl sonra tekrar sahneye dönüyor - Sayfa 1

Şener Şen ile oynadığı Muhsin Bey filmiyle büyük çapta beğeni toplayan usta oyuncu Uğur Yücel'in bazı düzenlemelerle günümüze uyarladığı 'Azınlıkta Kaldık' Kerki-Solfej'in Açıkhava programı kapsamında 15 Ağustos'ta Ayvalık Amfi Tiyatro'da seyirci karşısına çıkacak.

Usta oyuncu Uğur Yücel'den müjdeli haber! 26 yıl sonra tekrar sahneye dönüyor - Sayfa 2

Oyunculuk, yönetmenlik ve yazarlığıyla Türk sinemasında iz bırakan isimlerden biri olan Uğur Yücel 1993 yılında kendi yazıp yönettiği tek kişilik gösterisi 'Azınlıkta Kaldık' ile yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Usta oyuncu Uğur Yücel'den müjdeli haber! 26 yıl sonra tekrar sahneye dönüyor - Sayfa 3

Sahnelendiği yıllarda izleyen herkesin beğenisini kazanan ve yıllar sonra bile hala hatırlanan 'Azınlıkta Kaldık' ta Kuzguncuk hikayelerine yer veren Uğur Yücel, 'Havlucu Mehmet', 'Köşk Emin' gibi unutulmaz karakterlerini seyircisiyle buluşturacak.

Usta oyuncu Uğur Yücel'den müjdeli haber! 26 yıl sonra tekrar sahneye dönüyor - Sayfa 4

TV çalışmalarına ara verecek oyuncu, önümüzdeki yıllarda sahnelerde olacak. Usta oyuncu Ekim ayında "Neyzen Tevfik" ve yeni yılda da " Zorba" oyunuyla sahnelere çıkacak.