HABER /  DÜNYA

Ünlü yıldız Bill Cosby'ye cinsel saldırıdan ceza

Philadelphia’nın Montgomery Bölge Adliyesi’nde yargılanan Amerikalı ünlü oyuncu ve televizyon yıldızı Bill Cosby, kendisine yöneltilen ve her biri için 10 yıl hapis cezası istenen iddialardan suçlu bulundu.

Amerikalı ünlü oyuncu ve televizyon yıldızı Bill Cosby, 14 yıl önce kendi evinde Andrea Costand adlı kadına uyuşturucu ilaç verdikten sonra cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemede suçlu bulundu.

Bill Cosby bir kadına cinsel taciz ve uyuşturucu kullanımından suçlu bulundu. Hollywood da ırkçı bariyeri kırarak büyük bir tanınırlık kazanmış komedyenin Jüri kararı ile mahkumiyetine hükmedildi. Amerikan'ın babası olarak tanınan 80 yaşındaki Cosby'nin Philadelphia'daki evinde Temple Universitesi açlışanı Andrea Constand'a cinsel tacizade bulunduğuna hükmetti. Cosby hareketlerinin gayrı ihtiyari olduğunu tarafların rızası ile ilerlediğini savundu.

Jüri kararı, savcının, 54 yıldır evli olan aktörün kendileirni taciz ettiğini ifade eden 4 tanık ifadesi daha eklemesinin ardından geldi. Bu kadınlar da Cosby'nin kendilerine uyuşturucu vererek cinsel tacizde bulunduğunu ifade etti.

Cosby davasının ilk duruşmasında juri arada kalmıştı. Cosby'nin bu suç için on yıla kadar ceza alması bekleniyor. On yıl ceza alması durumunda bu cezanın hepsini yatması beklenmiyor.

Dava, bir kişinin, 60 kadın tarafından 50 yıl zarfında taciz ve uyuşturucu ile suçlandığı ilk ve tek dava.

Jüri kararının açıklanmasının ardından kefaletle serbest kalan Cosby’nin kefaletinin kaçma riski nedeni ile kaldırılıp hemen tutuklanmasını talep eden savcıya Cosby sözlü olarak saldırdı. Savcının talebini reddeden hakim ceza kararını daha sonra açıklayacağını duyurdu ancak tarih vermedi.

Cosby’ı suçlayan kadınların bir kısmını temsil eden ünlü avukat Gloria Allred, “Adalet gerçekleşti. Sonunda kadınlara inanıldığını söyleyebiliriz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakanın sekreteri fuhuş pazarlığında yakalandı!
Erdoğan'ın adaylığı için dilekçe imzaya açıldı
Pazartesi günü tatil mi 1 Mayıs öncesi 30 Nisan kararı
ABD'den Boeing-THY açıklaması
Ermenistan'da göstericiler yeniden sokakta
Parviz Abdullayev kimdir Survivor Cobra Parviz aslen nereli yaşı kaç?
Yorumlar 2 yorum