BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,19
GÜNCEL

Uber'e erişimin engellenmesi davası ertelendi

İSTANBUL Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneğinin, internet üzerinden ulaşım hizmeti veren Uber'e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan dava, bilirkişi raporu henüz gelmediği için 3 Temmuz'a ertelendi.

İSTANBUL 10. Asliye Ticaret Mahkemesinde görülen duruşmaya, davacı Birleşik Taksiciler Derneği, İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası vekilleri ile feri vekiller ve davalı Uber Turkey Yaz. Limited ve Uber Int. BV şirketinin vekili hazır bulundu. Duruşmada bir taksi sahibi olan Çiğdem Yılmaz adına avukatları da davaya feri müdahillik talebinde bulundu.

Davacı avukatlar, dosyanın bilirkişiden dönmesini ve eksikliklerin giderilmesini talep etti. Davalı Uber Limited avukatları da raporun beklenmesini ve Çiğdem Yılmaz'ın talebinin reddini istedi. Mahkeme, feri müdahillik talebinde bulunan Çiğdem Yılmaz'ın müdahil olmasının hukuki bir yararı olmadığından talebin reddine karar verdi. Dosyanın bilirkişiden dönüşünün beklenmesine karar veren mahkeme, duruşmayı 3 Temmuz'a erteledi.

Öte yandan, adliye önündeki meydanda polis geniş güvenlik önlemi aldı. Duruşma için gelen Uberciler ve taksicileri polis ikiye ayırdı. Duruşma süresince sloganlar atan taraflar, davanın ertelendiğini öğrenince olaysız bir şekilde dağıldılar.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Kocaeli’de aranması olan şahıs polise ateş ederek kaçarken vurularak öldürüldü
Konya'da otomobilden düşen çocuğun bacağı koptu
Jet Sosyete yeni sezon 19. bölüm 2. fragmanı
Avlu 35. bölüm 2. fragmanı
Çarpışma 14. bölüm ön izleme
Bir Zamanlar Çukurova 25. bölüm fragmanı
Tek Yürek 6. bölüm 2. fragmanı
Bayraktar İHA Ukrayna'da başarıyla test edildi
Metrobüsler genç kadının 'sığınma yeri' oldu
20 Mart Türkiye Gündemi yeni
Yorumlar