HABER /  EKONOMİ

Uber halka arza hazırlanıyor

Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, 2019'da şirketin halka arzı için hazırlıkların sorunsuz ilerlediğini belirtti.

Özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'in ilk halka arzının (IPO) gelecek sene gerçekleşebileceği bildirildi. 

Uber Üst Yöneticisi (CEO) Dara Khosrowshahi CNBC'ye yaptığı açıklamada, "2019'da IPO için her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorum. Birçok şey olabilir ancak makul korumalarımız da var. Bu yüzden iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyorum." dedi.

Khosrowshahi, şirketin profilinin iyi bir pozisyonda olduğuna dikkati çekerek, kâr marjının daha iyiye gitmesinin beklendiğini ifade etti. 

Uber'den CNBC'ye yapılan açıklamada, bu yılın ilk çeyreğinde şirketin gelirinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67 artarak 2,5 milyar dolara ulaştığı kaydedildi.

Ancak açıklamada, bu senenin ilk çeyreğinde şirketin 577 milyon dolar zarar ettiği bilgisine de yer verildi.

Ayrıca Bloomberg'de yer alan habere göre, dünyanın en zengin 4'üncü kişisi konumunda bulunan ve 83,4 milyar dolar serveti olan Amerikalı milyarder yatırımcı Warren Buffett'ın bu yılın başında Uber'e 3 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladığı ancak bu anlaşmanın gerçekleşmediği bildirildi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Bekçi alımı başvuruları ne zaman-hangi ile kaç bekçi alınacak?
Mercimek Çorbası nasıl yapılır?
İl içi öğretmen tayini sonuç sayfası MEB illere göre atama sayısı
Portakal'ın PKK sorusuna Buldan'dan şok yanıt
Dolar bugün kaç lira 31 mayıs 2018 dolar fiyatı
Bugün gelen kar yolları kapattı! Meteoroloji 15 gün sürecek diyor
Yorumlar 2 yorum