HABER /  GÜNCEL

Türkiye'ye tehdit pahalıya patladı! Tüm oklar ona yöneldi!

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi, Hafter güçlerinin Türkiye'ye yönelik tehditlerinin nefret suçuna teşvik etmek olduğunu bildirdi.

Abone ol

Başkanlık Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, Hafter güçlerinin, Türk uçak ve gemilerini tehdit etmesi kınanırken, Libya'daki herhangi bir ülkenin vatandaşları ile kurumlarına gelecek zarardan Hafter güçlerinin sorumlu olacağı belirtildi.

Hafter'e bağlı güçlerin tehditlerinin nefret suçuna teşvik olduğunun vurgulandığı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) ve uluslararası topluma, Hafter güçlerinin açıklamalarıyla ilgili tavır alması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada ayrıca, söz konusu tehditlerin, savaş suçu ve insanlığa karşı işlenen suça varacak kadar büyük felaketlere sebep olacağı uyarısında bulunuldu.

Türkiye'yi suçlamaya çalışmıştı

Hafter'e bağlı güçler, başkent saldırısında Giryan kentinde yaşadığı bozgunun ardından Türkiye'yi suçlamaya çalışmıştı.

Halife Hafter'in sözcüsü Ahmed Buzeyd el-Mismari, Libya el-Manara medya platformunun sosyal hesabında yer alan açıklamasında, Libya Hava Kuvvetlerinin, ülke karasularına yaklaşan tüm Türk gemilerinin hedef alınması yönünde talimat verdiğini, Libya Kara Kuvvetlerinin de Türk hedeflerini düşman hedefleri olarak gördüğünü duyurmuştu. Mismari, aynı açıklamada Libya'da yatırımları olan Türk şirketlerine de yaptırım uygulanacağını söylemişti.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon TL’lik soruya ulaşan 19 yaşındaki Arda Ayten! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Görme engelli' Bager'in Fazıl Say hayali gerçek oldu
Hande Kazanova 1-7 Temmuz 2019 haftanın astrolojik yorumu Tutulmaya dikkat
Hande Kazanova Balık burcu 1-7 Temmuz 2019 Tutulma aşk alanında
Kova Burcu Hande Kazanova 1-7 Temmuz 2019 hafta eğlenceli başlıyor
Tutulma özel hayat alanında Oğlak Burcu Hande Kazanova 1-7 Temmuz 2019
Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Arnavut ciğeri tarifi
Yorumlar 13 yorum