BIST 2.418
DOLAR 16,33
EURO 17,40
ALTIN 967,78
HABER /  POLİTİKA

Türkiye'nin yeni bankasını Erdoğan açtı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ziraat Katılım Bankası'nın açılışını yaptı. Faizden rant elde eden tefecilerin olduğunu belirten Erdoğan, 'Türkiye'deki güven ve istikrar ortamından rahatsız oldular' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ziraat Katılım Bankası Açılış Töreni'nde konuştu.

İstanbul'un finans merkezi olması için çalıştıklarını belirten Erdoğan, "İstanbul'un finans merkezi olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Londra, faizsiz bankacılığın merkezi durumunda. Neden İstanbul'da da olmasın." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları:

Türkiye'nin finans sektörüne farklı bir açılım sağlayan herkesi tebrik ediyorum.

"BANKALARIMIZ GURUR KAYNAĞIMIZ"

Ziraat Bankası 152 yıllı yaşıyla son dönemde en önemli dönüm noktasına şahitlik ediyoruz. Ziraat Bankası karagün dostudur. Bugün Ziraat Bankası sadece bir banka değil bir çiftçi dostudur.Ziraat Bankası ile birlikte diğer kamu bankalarımızda kuruluş amaçlarına uygun bir şekilde çalışmalarını yürütüyor ve gurur kaynağımız oluyor.

"16 MİLYAR ZARARLA DEVRALDIK"

12 yıl öncesinin Türkiye'si adeta Ziraat Bankası'nın kuruluş yıllarının Türkiye'si gibiydi. 12 yıl önce bankalar çiftçiye çok yüksek faizli krediler veriyordu. 2002'de Ziraat Bankası'nın görev zararı 12 milyar liraydı. Böyle bir Ziraat Bankası'nı devraldık. Buna rağmen görev zararından kurtulmak diye bir şey yok. 16 milyar lira görev zararı ile devraldığımız Ziraat Bankası çok ciddi kar eden bir banka haline geldi.

"12 YIL ÖNCE YÜZDE 59, ŞUAN DA YÜZDE 0 İLA 9 ARASINDA FAİZ VERİLİYOR"

12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz oranıyla kredi veriliyordu. Şuanda yüzde 0 ile 8 arasında bir faiz oranıyla kredi veriliyor. Bankamız Anadolu ve Trakya'nın her köşesinde geniş bir coğrafyada Türkiye'nin yüzü ve gücü olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye'deki huzur, güven ve istikrar ortamı vatandaşlarımızın gelecek umutlarını yükseltmiştir.

"KABUS HALİNE GELDİ"

Bu ülkede yüksek faizden rant elde eden tefeciler var, bunlar Türkiye'deki güven ve istikrar ortamından rahatsız oldular.Yeni Türkiye halkımızın umudu olurken bazılarının da kabusu haline geldi.

"BUNLAR ACINASI HALDELER"

Paralel ihanet çetesinin 17 Aralık darbe sürecinde hedef aldığı yerlerden biri de kamu bankalarıydı. Bugün bizi Mursi'nin akıbetiyle tehdit eden gazete geçen yıl da Ziraat Bankası Amerika şubesini itibarsız hale getirmeye çalışıyordu. Gaflet veya gafleti tembihle çözebilirsiniz ancak ihanetin ilacı yoktur. Bunlar acınası hale geldiler. Milletimiz bunların yalanlarına inanmıyor. Milletimiz Ziraat Bankası gibi kurumlarımıza sahip çıktı. Eski Türkiye artıklarının saldırılarına rağmen Ziraat Bankamız kararlılıkla büyüyor.

"İSTANBUL'UN FİNANS MERKEZİ OLMASINI İSTİYORUZ"

Ziraat Katılım Bankamızın örnek ve öncü bir kuruluş olarak yoluna devam etmesini diliyorum. İstanbul'un finans merkezi olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün Londra, faizsiz bankacılığın merkezi durumunda. Neden İstanbul'da da olmasın.

ÖNCEKİ HABERLER
Batman'da silahlı saldırı
Batman'da silahlı saldırı
İşçi eylemleri en son adres İzmir Petkim
İşçi eylemleri en son adres İzmir Petkim
MHP'den ilginç seçim vaadi: Kapatacağız!
MHP'den ilginç seçim vaadi: Kapatacağız!
M.K. Perker Çiziyor: Tayyare piyangosu...
M.K. Perker Çiziyor: Tayyare piyangosu...
Erdoğan'ı şok eden cevap! Yüz ifadesi birden değişti
Erdoğan'ı şok eden cevap! Yüz ifadesi birden değişti
THY ucağında korkutan sızıntı!
THY ucağında korkutan sızıntı!
Ben dolandırılmam' dedi ama
Ben dolandırılmam' dedi ama
Pascal Nouma öldü mü?
Pascal Nouma öldü mü?
Suriye'de rejimin İdlib'deki son kalesi düştü
Suriye'de rejimin İdlib'deki son kalesi düştü
Ölen kardeşinin yüzünün nakledildiği adamla tanıştı
Ölen kardeşinin yüzünün nakledildiği adamla tanıştı