BIST 1.524
DOLAR 7,47
EURO 9,03
ALTIN 440,83

Türkiye'nin Mahmut Hocası Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden, Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hocası Münir Özkul 93 yaşında hayata veda etmişti. Törende oğlu, eski eşi ve şimdiki işi de cenaze töreninde birbirlerine destek oldu...

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden, Hababam Sınıfı'nın Mahmut Hocası Münir Özkul 93 yaşında hayata veda etmişti. Münir Özkul'un cenazesi bugün toprağa veriliyor. Münir Özkul için bugün ilk tören saat 11.00’de Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşti. Münir Özkul'un ilk evliliği Şadan Özkul'dan olan ve Kanada'da yaşayan tek oğlu Sait Ferdi Özkul da törendeydi. Tören öncesi konuşan Münir Özkul’un eşi Umman Özkul gözyaşlarını tutamadı. Özkul, “Çok üzgünüm, hep yanımda olmasını istiyordum ama. Tesellim, çok sıkıntıları vardı, o sıkıntılardan kurtulduğu için” dedi. Usta oyuncu için Teşvikiye Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu'da son yolculuğa uğurlanacak.

UMMAN HANIM'A TEŞEKKÜR EDİYORUM!: Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde bir tören düzenlendi. Münir Özkul'un ilk evliliği Şadan Özkul'dan olan ve Kanada'da yaşayan tek oğlu Sait Ferdi Özkul da törendeydi. Umman Özkul’un usta ismi hiçbir zaman yalnız bırakmadığını dile getiren Münir Özkul’un oğlu Ferdi Özkul, “Benim söyleyeceğim bir şey var, Umman Hanım’a teşekkür ediyorum. Ona baktı, yaşama şevki, pozitif görüşüyle mağlubiyeti en son güne kadar kabul etmedi” dedi. Eski eşi oyuncu Suna Selen de törene katılarak Umman Özkul’a destek oldu.

Tören öncesi konuşan Münir Özkul’un eşi Umman Özkul gözyaşlarını tutamadı. Özkul, “Çok üzgünüm, hep yanımda olmasını istiyordum ama. Tesellim, çok sıkıntıları vardı, o sıkıntılardan kurtulduğu için” dedi. Münir Özkul’un eski eşi oyuncu Suna Selen de törene katılarak Umman Özkul’a destek oldu.

40 SENE ÖNCE AYRILDIM AMA: Özkul’un Türk sineması için çok önemli bir isim olduğunu ifade eden eski eşi Suna Selen, “Ben Münir Bey ile 40 sene önce ayrıldım. Tabii ki Türk tiyatrosu için çok değerli bir insandı. Çok değerli bir sanatçımızdı. Ama şunu da söyleyeyim çok şanslı bir insandı böyle bir melekle birlikte olduğu için. Aslında Umman Hanım hepimizin şansıydı, hepimiz biliyoruz ona ne kadar iyi baktığını” şeklinde konuştu. Suna Selen taziyeleri de kabul etti.