YAZARLAR

Türkiye'nin aydını, al üniversiteden kaydımı

Üniversitede hocalık yapmak yeterlimi acaba? Sorsan kaçının uluslararası arenada yayınlanmış makalesi vardır?

Ne çok bilim adamı varmış 

Devletin uygulamalarına ortak olmayan,ayrıca posta koyan

Hem de her makamdan profesörü, doçenti, doktoru, araştırmagörevlisi, hatta utanmasalar sekreterlerini de bilim adamı olarakyazacaklar listeye, birde imza attıracaklar.

Ne kadar kolay bilim adamı olmak bu ülkede

Makam, mevki, statü devlette kadro almak kadar kolay, kimsesormuyor tezi sen mi yazdın, makale sana mı ait, yoksa birazabartılmış şekilde esinlenmemi var.

Devşirdin mi yoksa?

Bilim adamı olmak için dünyada bir standart ya da ölçüolmalı

Üniversitede hocalık yapmak yeterlimi acaba?

Sorsan kaçının uluslararası arenada yayınlanmış makalesivardır?

Ya da buldukları bir buluş varda bizden mi saklıyorlar?

Olsaydı yayınlanmış makale konusunda İran’ın gerisinde olmazdıksanırım

Ne yapsınlar hepsi filozof, felsefe üretip kafa yormaktan,batıldan, siyaset yapmaktan kurtulup bilim yapamıyorlar.

Bıraktım ülkeyi, çalıştıkları hangi üniversiteyi abatetmişler?

Dünya sıralamasında yerin dibinde olan üniversite derecelerinefaydamı sağlamışlar.

Okutmanlıktan öteye gidemeyen, politize anlayışlarıyla devletmaşına talim, evine file götürmekten başka gayesi olmayan, ortayakoydukları imza kampanyasında ahde vefa memleketlerine ayrıştırıcıdil ile minnettarlıklarını sunmuşlardır. 

Arabası yakılan pkk sempatizanı zavallı avukat ile goygoycularındolmuşunda Entelektüel bilim adamı olma sevdalılarının durumuaynıdır. Mağdur olan avukat sırf Kürt olmadığı için pkk arabasıylaberaber onunda yüreği de yakmıştı.

Tabi ki çatışmalar olmasın tabi ki masum insanlar ölmesin,insanlar fikirlerini özgürce dile getirsin, herkesin can malgüvenliği olsun, kamusal alanlarda özgürce yaşasın.

Kimin itirazı olur buna ancak yaşanan süreç Suriye’de ıraktadeğil, Türkiye cumhuriyetinde demokratik ülkede yaşanıyor. Uğrunaferman yazdığınız teröristler kan alıyor, can alıyor şehirlerinciğerlerinde hendek açıp içine bomba koyuyor.

Hanginizin sokağı çatışmaların yaşandığı yerler de ,

Hanginiz gidip orda yaşarsınız ve hendeklerden atlaya atlayahayatınızı sürdürürsünüz.

Katil devlet dediğiniz ülkede bir meclis var ve o meclistesözcülüğünü yapmaya çalıştığınız ahvalin temsilcileri var.

Sığındığınız abartılmış hoca etiketi altında, ülkesi için, ordayaşayan yurttaşlarının bekası için, canını feda eden polisi,Mehmetçiği katil yerine koyup,  birde hesap sormayakalkacaksınız. Sonra kendinize bilim adamı diyeceksiniz.

Bir an evvel üniversitelerinizin hastanesine başvurun,baş bölgenizde bir arızamı var baktırın. Sonuç alamazsanız yinebaşvurun ama bu sefer başınızı taşa, duvara vurun, çünkü gövdenizeyazık boşuna yük taşımasınlar.

 Çıkarın cüppelerinizi gidin siyaset yapın varsa bozuk,yanlış bir şeyler müdahale edin.

Bu kadar taraf tutarak adeta kandilin sözcülüğünesoyunacaksınız, utanmadan aybaşı gelince bir gün geçirmedenbankamatiklere koşacaksınız maaş alçaksınız. Üstelik ihanet ederek,gençlerin beyinlerini zehirleyerek.

Biraz gururunuz varsa bu devletin, yarattığı katma değerlerikabul etmeyin. Maaşlarınızı da reddedip katil devletin parasını daistemiyorum deyin, birde imza kampanyası düzenleyin bakalım kaçınızimza atarsınız.

Bir kamyon patlayıcıyı 5 aylık bebeklerin üstüne süren zihniyet,sizin devşirip yetiştirdiklerinizdir. Ölen yavrunun emziğiniçoğaltıp boynunuza asın. Belki o emzik içinizdeki karanlık, vahşetduygularınızı biraz olsun dizginler. Bilim dünyasında alıpalacağınız tek madalyada bu olur

Reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışında, köprüden kendini atmaşovu yapan meczup gibi kendine edebiyatçı ve sinemacı diyen kankardeşleriniz hemen arkanızda saf tutmuşlar.

 Sizin arkanızda duracaklarmış

Kim diye sormayın tanıdık bir Allahlın kulu yoktu, bir kişiyitanıdım oda çirkinliğinden tanıdım Serra yılmaz. .(çirkinden kastımfiziksel değildir)

Allahlım sen ne kullar yaratıyorsun ama bari kılavuzunugönder.

Daha birkaç ay önce yabancı bir kanalda verdiği röportajda Türkolmadığını söyleyen ancak bizleri rencide eden, sinemanın sultanıSerra hanımdan bu ülkeye hayır gelecek bir şey beklemek yanlışzaten

Birde edebiyatçılarımız var sayıları 550 nin üstünde, ilerleyengünlerde beş bini bulması bekleniyor.

Edebiyatçı romancısı, hikâyecisi, masalcısı, fıkracısı, hattagünlük yazan edebiyatçılar bunlar. Kısacası körler sağırlarbirbirini ağırlar.

Ülkedeki kitap sayısından çok yazar bir araya gelirseniz deşaşırmayız.

Listede öyle meslekler öyle isimler var ki, önüne arkasınaistediğini koy kimse bir şey anlamaz, çünkü tanıyan çıkmaz.

Ses mühendisini sanatçı diye yedirmeye çalışanlar,kurguladığınız filmin ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor.

 Işıkçıların, figüranların  kalbi kırılıyor

 Komiksiniz gülünç olmayın.

 Ülke gerçeğimizde 26 farklı etnik yapıdan oluşan Türklükkavramına itirazın, sadece pkk anlayışına has olması, size veonlara bu topraklarda ayrıcalık hakkını doğurmaz.

 Bu bayrak altında herkesin eşit koşullarda kendi özelkimliği inancı, feda edilemeyecek kadar değerlidir. Kimseninkimseden üstün olmadığı gerçekle, ülke için tehdit olan tümunsurların, oluşumların karşısındayız,

Bu hain düzenin bekçileri yok edilene kadar arkasındayızdevletin.

 Bu devlet olmazsa gidecek yerimiz yok. Gideceğimizmuhtemel yerler çoktan Suriyeli ve Iraklı göçmenler tarafındandolduruldu. Gitsek gitsek onların boşalttığı yerlere gideriz ki odahiçbirinizin işine gelmez.

Yorumlar4 yorum