BIST 1.153
DOLAR 8,19
EURO 9,69
ALTIN 501,90
HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Türkiye Europalia Festivali'nde

Türkiye'nin, Europalia Uluslararası Sanat Festivali'ne konuk ülke olacağı bildirildi.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Europalia Uluslararası Sanat Festivali'nin, kuruluşunun 45. yılında, 25. etkinliğini 2015 yılında Türkiye ile gerçekleştirmeye karar verdiği belirtildi.

Açıklamada, Europalia’nın davetine olumlu yanıt veren Türkiye'nin, bu vesileyle kapsamlı ve zengin bir programla kültürel değerlerini bir kez daha Avrupa’ya ve tüm dünyaya sergileyeceği vurgulandı.

“Avrupa” fikrinin sonucu olarak ortaya çıkan ve Avrupa ülkelerinin birbirini daha yakından tanımaları amacıyla önce kurucu üyelerle gerçekleştirilen Europalia Festivali'nin, AB'nin genişlemesine ve ilgi alanlarının çoğalmasına paralel olarak diğer ülkelere de açıldığı anımsatılan açıklamada, "AB adaylığını kararlılıkla sürdürmekte olan ülkemiz, aynı zamanda yükselen bir ekonomi olarak, 2011’de Brezilya, 2013’te ise Hindistan’dan sonra her iki yılda bir yapılan ve dünyanın en prestijli kültürel festivallerinden biri olan Europalia’da konuk ülke olacaktır" denildi.

Açıklamada ayrıca söz konusu festivalin, Türkiye'nin tarihsel ve kültürel derinliğinin tanıtımına da önemli bir katkıda bulunacağı kaydedildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya’da İstanbul 2020” rüzgarı
Akillerin Balıkesir toplantısındaki olaylara soruşturma
Koza Park Evleri yükseliyor
Güneş ışınlarından korunun
Rüyasında Başbakan’ın annesini görünce...
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ soruşturması
Yorumlar