BIST 4.966
DOLAR 19,02
EURO 20,52
ALTIN 1.194,60
HABER /  EKONOMİ

Türk Telekom'dan büyük adım

Türk Telekom saatte 9 km fiber optik döşüyor...

Abone ol

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, Türkiye’de saatte 9 kilometre fiber optik kablo döşediklerini belirterek, ülkenin dijital dönüşümünün gerçekleştirildiğini ifade etti.

Türk Telekom’un bu ay Van’da yapılan aylık bölge müdürleri toplantısının ardından açıklama yapan Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, 2011 yılında depremle sarsılan Van’ın yeniden inşa edildiğini belirterek, “Türk Telekom olarak Van ilinin her yanını fiber optik kablolarla döşedik. Türkiye’de ise saatte 9 kilometre fiber optik kablo döşemekteyiz” dedi.

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, “Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak” misyonu ile 81 ilde fiber dönüşümü gerçekleştiren Türk Telekom’un fiber altyapıya yaptığı yatırımlarla ilgili detaylı bilgiler de verdi. Kılıç, Türk Telekom’un yeni dönemde dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyümeyi kapsayan “3D vizyonu” ile çalışmalarını yoğunlaştırdığını belirterek, “Türk Telekom İl Müdürlükleri olarak (İller Yarışıyor) projesi ile kendi kendimize yarışır duruma geldik. Daha kaliteli hizmeti kendi kendimizle yarışarak ortaya koymaya başladık” diye konuştu.
Dünyanın çevresinin 4 katı uzunluğa ulaşan fiber döşendi.

Kılıç, “Türk Telekom olarak, tüm Türkiye’de bir ‘fiber dönüşümü’ başlattık. Saatte 9 Kilometre fiber kablo çekmekteyiz. 2013 1. çeyrek itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurtiçinde toplamda yaklaşık 170 bin kilometreye ulaşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katı bir uzunluğa karşılık geliyor. Türkiye’nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar TL’yi aşan bir konsolide yatırım gerçekleştirdik. 2013’ün ilk çeyreğindeki konsolide yatırımlarımız ise 254 milyon TL oldu. Tüm bu yatırımlarımız sonunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 32 GB’a yükselmiş durumda. Yurtdışı çıkış hızımız ise 1640 Gbps’e ulaşırken toplam genişbant müşteri sayımız 7.1 milyona çıktı. Türk Telekom olarak, altyapı ve teknolojiye yaptığımız bu büyük yatırımları yüksek kalite ve rekabet gücüne sahip olmak kadar, gelişimi sürekli kılmanın da çok önemli olduğu inancıyla gerçekleştirdik. Bundan sonra da bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

TÜRKİYE'YE EN İYİ HİZMETİ SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Türk Telekom olarak 21.500’ü aşkın ekiple tüm yurt genelinde müşteri memnuniyeti öncelikli çalıştıklarını belirten Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başlattığımız yarışmalar ile yurt genelinde verimliliğimizi artırma, gelir ve müşteri sayısı açısından hedeflerimize ulaşma yolunda, tüm il müdürlüklerimiz heyecanlı ve tatlı bir rekabet içinde çalışıyor. Bu da müşterimize daha iyi hizmet sunabilme yolunda başarılı olduğumuz ve geliştirmeye açık yönlerimizin belirlenmesi olanağını sunacak. Böylelikle, çalışmalarımızı aldığımız sonuçlara göre sürdürerek müşteri memnuniyetimizi daha artıracağız”.