Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeler

Gezginler seyahat planlarını ertelemesinler diye TL’nin değerli olduğu ülkelerde uygun bütçeli tatil seçenekleri mümkün. Bu ülkelerden bazıları vize istemiyor, bazılarıysa cep dostu.

Gezginler seyahat planlarını ertelemesinler diye TL’nin değerli olduğu ülkelerde uygun bütçeli tatil seçenekleri mümkün. Bu ülkelerden bazıları vize istemiyor, bazılarıysa cep dostu... Prontotour tarafından hazırlanan tatil rotaları..

Ukrayna Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna seyahat için çok ideal. Öncelikli olarak vizesiz hatta pasaporta bile ihtiyaç duymadan yeni kimlik kartınızla seyahat edebilmek mümkün. Vizesiz olmasının yanı sıra Ukrayna fiyatlar açısından da yüz güldüren bir ülke. 1 Türk Lirası yaklaşık olarak 4,49 Grivna‘ya denk geliyor. Dolayısıyla şehirde harcayacağınız para diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha düşük. UNESCO listesindeki yapıları, parkları, festivalleri, tarih ve kültürüyle seyahatseverlerin çok ilgisini çeken Ukrayna’da başkent Kiev, Lviv ve Odessa gibi şehirleri keşfedebilirsiniz...

Tayland Türk Lirası’nın değerli olduğu uzak ülkeler de mevcut. Uzak Doğu’nun en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan Tayland, Türk seyahatseverler için cazip bir ülke. Vizesiz seyahat edebileceğiniz Tayland’da fiyatlar da bir hayli cazip. Yeme-içmeden alışverişe kadar çok para harcamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

1 Türk Lirası’nın 5.25 Tayland Bahtı‘na denk geldiği ülkede rengarenk adalara, bembeyaz kumlu plajlara, doğal parklara, görkemli tapınaklara ve hareketli yaşama tanık olabilirsiniz. Phuket, Bangkok, Pattaya, Ko Samui ve Khao Lak gibi Tayland’ın en ünlü doğal akvaryumlarını keşfedebilirsiniz.