BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,28
ALTIN 507,43
HABER /  GÜNCEL

Turizm sektöründe çalışanlar aşılanıyor

Demirören Haber Ajansı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı koordinasyonuyla turizm sektöründe çalışanların aşılanmasına başlandı. Turizmde aşı programına dahil olmak için otellerin ‘güvenli turizm sertifikası’na sahip olması gerekiyor. Sertifikayı alan Karaderili Şirketler Grubu bünyesindeki 5 otelin personeli de aşılanmaya başladı.

Abone ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle turizm sektöründe çalışanların aşılanması devam ediyor. Güvenli Turizm Sertifika Programı kapsamında gerçekleştirilen aşı programından Karaderili Grup bünyesindeki personel de yararlandı. Yalova Terma City ile Bodrum, Kütahya ve Kuşadası’ndaki otellerde çalışan personelin Kovid-19 aşıları yapılmaya başlandı.

Konuya ilişkin Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas şöyle konuştu: “Sürecin başından bu yana otellerimizde tüm önlem ve tedbirleri üst seviyede uyguladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, dünyada da ilk örneklerden biri olan 'Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı' kapsamında bugüne kadar ciddi denetimlerden geçip sorunsuz bir şekilde ilerledik. Güvenli turizm sertifikasının aslında devam niteliğinde turizmdeki yeni dönem olan aşılama ile sistem daha güvenli bir hale gelmiş olacak. Misafirlerimiz gönül rahatlığı ile aşılanmış bir personel ile muhatap olacak. Yaz başına kadar Bodrum otellerimizde dahil olacak şekilde aşılamanın tamamlanacağını ön görüyoruz.”

ÖNCEKİ HABERLER
Ordu iftar saatleri 2021 Ordu'da iftar ezanı kaçta okunuyor?
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Kayıp sağlık çalışanı arkadaşının Esenyurt'taki evinde ölü bulundu
Sinop iftara ne kadar kaldı 2021 iftar vakti
Serbest bırakılan emekli amiral Cem Gürdeniz: Tam anlamıyla bir iletişim kazası
Trabzon iftar imsakiyesi 2021 iftara ne kadar kaldı?
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'den 2 bin metrekarelik spor tesisi
Samsun iftar vakti 2021 Samsun'da iftara ne kadar kaldı?
Rusya Dışişleri'nden açıklama: Türk İHA’larının Donbass’ta uçtuğu haberleri bizi mutlu etmiyor
Binlerce kişinin hayatına mal oldu! DSÖ, Sierra Leone'ye 60 bin doz ebola aşısı yollayacak
Yorumlar