YAZARLAR

Tüm Zamanların En İyi Golfçüsü Tiger Woods

Türkiye turizminde golf rüzgarları; Otelcilik sektöründe özellikle Antalya Belek'te etkisini gösterirken otellere büyük katkı sağlıyor.

Tüm zamanların en iyi golfçüsü Eldrick Tontnamı diğer “Tiger Woods” 2008 yılında dünyabirincisi olarak 110 milyon doların sahibi olmakla beraber,saniyede 148 Dolar kazanan golf sporunun ünlü sporcusu Türkiye’ninturizm cenneti Antalya Belek’te THY’nin ana sponsorluğu eşliğinde07/10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Turkish AirlinesOpen 2013 Golf Turnuvasında golf tutkunlarını büyüledi.

        

Kendisi ile birlikte birçok ülkeden profesyonel golf oyuncularıve golf sporuna önem veren turistler Antalya Belek’e akın etti.Antalya Belek’teki oteller doluluk oranlarında yükselişe geçerkenyerli yabancı birçok golfçü Belek’e gelerek hem golf oynadılar hemturnuvayı izlediler. Sadece turnuvayı izlemek için 50 Dolar girişücreti ödediler. Calista Luxury, Gloria Hotels, Cornelia Hotels,Kempisnski, Max Royal, Xanadu başta olmak üzere Belek otellerioldukça hareketli bir hafta geçirdi.

         

Tiger Woods Ata’ya Saygı

Tiger Woods saygın bir adım atarak Türkiye’nin kalbinde sıcakbir iz bıraktı. Ulu önder Atatürk’ün ölümünün 75.yılında sabah saat09:05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte şapkasını çıkararak saygıduruşunda bulundu. Göstermiş olduğu ilgi dünya ve Türkiye başsınında büyük ilgi gördü. Turizm’e sağladığı katkı ve göstermiş olduğusaygı ile unutulmaz bir güne imzasını atan ve alkışları hak edenisim oldu.

https://twitter.com/alpertekbas

Yorumlar