BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,57
ALTIN 496,16
MEDYA

Tüm Türkiye'nin konuştuğu olaya son noktayı koydu!

Geçtiğimiz günlerde Muğla'nın Seydişehir ilçesinde hayatını kaybeden 87 yaşındaki Ramazan Güven'e damadı, 'Bana adil davranmadı' diyerek hakkını helal etmemişti. Cenaze töreni sırasında yaşanan bu ilginç olay, Nihat Hatipoğlu'na soruldu.

Geçtiğimiz günlerde Muğla'nın Seydişehir ilçesinde hayatını kaybeden 87 yaşındaki Ramazan Güven'e damadı, "Bana adil davranmadı" diyerek hakkını helal etmemişti. Cenaze töreni sırasında yaşanan bu ilginç olay, Nihat Hatipoğlu'na soruldu. Hatipoğlu soruya, "Evet hakkı vardır ama bunu konuşmanın yeri cenaze olmamalıdır. Cenaze dua yeridir. Ölüye iyilik yapma, merhamet etme yeridir. Kul hakkı olanların helalleştirilmesi daha önceye bırakılmalıdır." diyerek yanıt verdi.

"HOCALAR DA İKAZDA BULUNABİLİRLER"

Öte yandan Nihat Hatipoğlu, programda hocalara da bir öneride bulundu. Hatipoğlu, "Bu konuda hocalarımız da ikazda bulunabilirler. Sevgili dostlar bu kardeşimizden alacağı, vereceği olan varsa lütfen bize gelsin evlatlarıyla buluşturalım. Bu caneze kalkmadan bu işi bitirelim demeliler" dedi.

Ardından Nihat Hatipoğlu, peygamber efendimiz döneminde yaşanan benzer bir olayı örnek vererek sözlerine devam etti.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 2 yorum